X


Akşamın Kaybedeni Kaldıraçlı İşlem Açanlar Oldu! FED’in Kripto Paralara Etkisi!

Dakika dakika fiyatın hareketleri ve çıkarılması gerekilen dersler!
22:39
22 Eylül 2021

FED açıklaması ve FED Başkan Powell’ın konuşması bugün heyecanla bekleniyordu. Kripto para yatırımcıları gelecek açıklamalara göre pozisyon açmayı tercih etti. Ancak özellikle kaldıraçlı işlem açanlar bu akşamın kaybedeni oldu. Hem long hem de short pozisyonlarda herkesi terste bırakan hareketler oldu.

Bitcoin (BTC) Kaldıraçlı İşlemleri Zarar Ettirdi

FED tarafından gelen açıklamalar adeta iki tarafı keskin kılıç gibiydi. Saat 21:00’da gelen açıklamalarla yükselişe geçen Bitcoin (BTC) birçok yatırımcıya long pozisyon açtırdı. İlk açıklamalara benzer şekilde FED Başkanı Powell’ın konuşma yapması bekleniyordu. Saat 20:58’de 43.000 dolar olan Bitcoin (BTC) fiyatı ilk açıklamalarla 44.000 dolara dayandı. Saat tam 21:22’de yani Powell’ın konuşmasına 8 dakika kala fiyat mini bir zirve yaptı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak Başkan Powell konuşmaya başladığında her şey tam tersine döndü. Powell’ın önümüzdeki yıl ortasında varlık alımlarını durduracaklarını söylemesi dolar paritesini hareketlendirdi. Elbette bu durum Bitcoin’in aleyhineydi ve fiyat 22:06’da 42.900 dolara kadar gevşedi. Yani FED açıklamaları sırasında hem yükselişe hem de düşüşe oynayanlar kaybetti.

FED Başkanı CBDC konusunda bir raporu yakında yayınlayacaklarını duyurdu.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada Binance borsasında 43.500 dolarda bulunuyor. Büyük ihtimalle Powell açıklamaları sırasında short pozisyon açan yatırımcılar zarar etmeye devam ediyor. Bu akşam yaşananların fiyattaki risklere ve volatil yapıyla şaka olmayacağına büyük bir örnek kabul edilmesi gerekiyor.

Özellikle yüksek oranlı kaldıraç işlemine girenler eğer 100x ile girdiyse tüm parasını kaybetmiş de olabilir. Üstelik long veya short pozisyon açmış olması fark etmeksizin hemen hemen herkes zarar yazdı.

Ethereum (ETH) halen 3.000 dolar desteğini koruyor, Ripple (XRP) ilk açıklamalar geldiğinde 0,99 dolara kadar yükseldi ve psikolojik sınırı aşmak için bir fırsat yakaladı. Ancak Powell’ın açıklamalarıyla bu yükselişin önü kesildi. Şu an XRP 0,98 seviyesinde tutunmaya çabalıyor, eğer fiyat bu sınırda direnebilirse 1 dolar umutları devam edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar