X


Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Binance Coin Fiyat Analizi!

Çin ve FED'den gelen haberler piyasalar üzerindeki baskıyı gevşetti peki en popüler 4 altcoin için fiyat görünümü nasıl?
23:41
22 Eylül 2021

Çin’in Evergrande hakkında yaptığı açıklamalar ve FED’in bu akşamki duyuruları kripto para piyasalarını da etkiledi. Bitcoin (BTC) ve altcoinler son yaşadığı düşüşten sonra toparlanmaya başladı. Ancak kayıpların önemli kısmı henüz geri kazanılmış değil. Bugün Powell’ın yaptığı 2022 ortasında varlık alımı durdurulacak açıklaması bir nebze fiyatı olumsuz etkiledi.

Ray Dalio bugün Evergrande krizinin çözülmeyecek bir problem olmadığını savundu. Çin’den gelen açıklamalar da bu görüşü destekledi. Temerrüde düşen borçların kapanacağı ve Çin Komünist Partisinin krizi bastıracağı düşünülüyor. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s direktörü de Çin’in Evergrande’yi yeniden yapılandırmasını bekliyor. Şirketin devlete devrolması gibi agresif kararlar konuşulmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Piyasalarda halen korku hakim ve riskli varlıklara yönelim zayıflığını koruyor. Galaxy Digital CEO‘su Mike Novogratz kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üzerinde kalmasını olumlu kabul etti. Bu seviyenin altına düşmeyen fiyatın kısa sürede toparlanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin boyun çizgisinin altına inerek baş ve omuz modelini tamamladı. Mevcut seviyelerde daha fazla alış gelebilir bunun için temelde gelecek haberleri takip etmek yararlı olacaktır. Bu ayın en büyük FUD’ları zayıfladı ve fiyatı baskılayacak pek bir sebep kalmadı gibi görünüyor.

BTC için 46.038 dolar seviyeleri önemli 20 günlük üstel hareketli ortalamaya çıkacak fiyatı düşüş ihtimallerini de en azından kısa vadede ortadan kaldırabilir. Boğaların test edeceği en önemli hedef burası olacaktır. Ancak halen RSI aşırı satış bölgesinde yani boğalar harekete geçmiş gibi görünmüyor. Olumsuz senaryo da ise 37.300 ve 32.420 dolar seviyeleri kritik öneme sahip olacak.

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB)

Ethereum fiyatı yeniden 3.000 doların üzerine çıktı. Bu önemli bir gelişme ancak RSI halen Ethereum’da da aşırı satış bölgesinde bulunuyor. En kötü senaryoda Bitcoin’in yönüne bağlı olarak ayılar 1.900 doları test etmek isteyebilir. Fiyatın mevcut konumunu koruması EMA-20 yani 3.300 dolara kadar bir yükselişi tetikleyebilir. Bu seviyenin üzerinde kapanışlar 4.000 doları hedefler.

Cardano (ADA) 1,94 desteğini korumak istiyor. Ayılar halen ADA grafiğine hakim ve RSI satış bölgesinde seyrediyor. EMA-20 seviyesi kaybedilirse 1,94 desteği de kırılabilir. Cardano (ADA) yazı hazırladığı sırada %11 artışla 2,22 seviyesinde bulunuyor. Kısa vadede 2,6 dolar testi olacak gibi görünüyor bunun başarılı olması fiyatın hızla 2,80 dolar çıkmasını sağlayabilir. Elbette hedef psikolojik sınır olan 3 doların aşılması olacaktır.

Binance Coin (BNB) en güçlü desteklerinden olan 340 doları test etti. Akşam gelen haberlerin genel anlamda olumlu olması fiyatın 377 dolara kadar çıkmasını sağladı. Yukarı yönlü seyrin devam etmesi halinde 410 dolar sınırında ciddi kar satışları gelebilir. Fiyatı 340 doların altına düşmediği sürece ciddi bir sorun görünmüyor ancak en kötü senaryo da 250 dolar hedeflenebilir. Boğaların ana hedef ise 410 doların üzerinde kalıcı olarak 433 dolar direncini kırmak.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar