X


Monex Group Amerika’ya Açılıyor

Monex Group, Tradestation ile Amerika’ya açılıyor…
14:00
14 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Büyük bir Japon finansal hizmet şirketi olan ve Coincheck’in ana şirketi olarak bildiğimiz Monex Group, 2019’un ilk çeyreğinde Amerika’da bir kripto para borsası başlatma planı olduğunu açıkladı. Ayrıca şirket Japonya’daki Coincheck için de genişleme planları olduğunu belirtti.

Ocak ayında saldırıya uğrayan Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından Coincheck’i satın olan Monex Group, aynı zamanda Amerika merkezli bir yan kuruluşları olan Tradestation’a da online aracılık hizmetleri sunuyor.

Tokyo Borsası listesinde kayıtlı olan Monex Group, Çarşamba günü düzenlediği iş stratejisi brifinginde Amerika’ya genişleme planlarını açıkladı.

Reuters’a göre, Monex CEO’su Oki Matsumoto “Tradestation’ın 2019’un ilk çeyreğinde kripto para işlemlerini başlatmayı planladığını” dile getirdi. Tradestation CEO’su John Bartleman da konuyla ilgili şunları ifade etti:

Son birkaç aydır Amerika’da kripto para hizmeti sunmak için hazırlıklar yapıyoruz. Bu hizmetlerin 2019’un ilk çeyreğinde başlayacağına inanıyoruz.

Japonya için büyüme planları

Matsumoto aynı zamanda Coincheck’in Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kripto para platformu olarak kaydolma başvurusunu yenilediğini de dile getirdi. Matsumoto geçen ay borsanın işlemlere yeniden başladığını vurgulayarak, “Finansal Hizmetler Dairesi ile görüştük.” açıklamasını yaptı. Şu anda borsa da BTC, BCH, ETH, ETC, LSK, FCT, XRP, XEM ve LTC işlemleri yapılabiliyor.

Coincheck şu anda borsa olarak kategorize ediliyor. Bu da FSA tarafından platform incelenirken kripto para işlemlerini yapmasına izin verildiği anlamına geliyor. Ayrıca şu anda Japonya’da 16 kayıtlı kripto para borsası bulunuyor.

Monex, Coincheck’in satın alınmasından bu yana yönetim yapısı ve anonim kripto paraların kaldırılması da dahil olmak üzere platformda birçok iyileştirme yapıldığını dile getirmişti.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar