X


Mina Coin (MINA) Piyasaya Meydan Okuyor! 24 Saatte Yuzde 25 Arttı! İşte Fiyat Beklentileri

Popüler kripto para birimi Mina Coin piyasaya meydan okuyor. MINA son 24 saatte %22.75 artış yaşadı.
17:15
14 Eylül 2021
Mina Coin (MINA) Piyasaya Meydan Okuyor! 24 Saatte Yuzde 25 Arttı! İşte Fiyat Beklentileri

Mina Protokol’e olan talebin artmasıyla Mina (MINA) fiyatı son 8 ayın en yüksek seviyesine kadar ulaştı. Öyle ki Mina fiyatı gün içerisinde yeni bir artış trendi başlatarak 6.26 dolara yükseldi.

Mina (MINA) Fiyatı Artmaya Devam Ediyor

Popüler kripto para birimi Mina, Temmuz’dan bu yana toplam kazancını %578’in üzerine çıkardı. Ek olarak MINA şu anda 1,4 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip ve bu da onu dünyanın 78. en büyük kripto para birimi yapıyor.

Mina, piyasadaki düşüşe rağmen oldukça iyi performans gösteriyor. Öyle ki popüler kripto para birimi, fiyat düzeltmelerine rağmen son bir haftada yaklaşık %60’lık bir artışla diğer kripto para birimlerini geride bıraktı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan MINA gün içerisinde de iyi bir artış yakaladı ve son 24 saatte %25 yükseldi. Ek olarak kripto para biriminin yukarı yönlü bir artış başlatmasıyla birlikte son 8 ayın en yüksek seviyesi belirlendi.

Mina içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre artışını sürdürmeye devam ederken 6.27 dolar bandında alım satım işlemi görüyor.

MINA Fiyat Beklentileri

Dört saatlik grafik, Mina protokol fiyatının son zamanlarda güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ralli, hızlı büyüyen katman 2 platformları olan Polygon ile yakın zamanda bir araya geldikten sonra hızlandı.

Ek olarak Mina, 25 günlük ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların (EMA) üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Popüler kripto para birimi ayrıca 11 Eylül’den bu yana en yüksek seviyede işlem görürken MACD nötr seviyenin üzerinde bulunuyor.

Dolayısıyla analistler, boğaların 6,3 dolarda direncin üzerinde sabit kaldığı sürece Mina protokol fiyatının yükseliş eğilimini sürdürmeye devam edebileceği yönünde tahminlerde bulunuyor.

Olası bir düşüşte ise Mina fiyatı çift tepe formasyonunun boyun çizgisi olan 4,53 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Mina Protokolü nedir?

Mina Protokolü, endüstrinin karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan bazılarını çözmek için başlatılan bir blok zinciri projesidir. Bitcoin‘e benzer işlevsellik sunan ancak farklı işlem semantiğine sahip ödeme odaklı bir blok zinciridir.

Her bloğun devlete bir taahhüt içerdiği, ancak devletin tamamına değil, hesaba dayalı bir model kullanır. Ouroboros adı verilen kısa blok zincirler için hisse kanıtı konsensüs protokolünü kullanır.

Popüler kripto para birimine olan talep arttıkça Mina fiyatı yükseliş eğilimini sürdürmeye devam etti. Ayrıca ortaya çıkan yeni haberlere göre, protokolün Polygon’da gizliliği koruyan uygulamaları etkinleştirmek için Polygon ile birlikte çalışacak. Mina CEO’su yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Mina Foundation, Polygon’un, kullanıcılara kendi veri gizliliği üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlayan, tamamen merkezi olmayan bir daps ekosistemi hayalini paylaşıyor. Mina Protokolü kullanılarak Polygon üzerinde başlatılacak olan gizliliği koruyan ve doğrulanabilir uygulamalar için çok heyecanlıyız.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar