Reklam

Popüler Analist Uyardı! Kripto Paralar Bu Yıl Yükselmeyecek! İşte Nedeni

Kripto analisti, kripto para piyasasının bu yıl zirveye ulaşamayacağına inanıyor.
19:26
14 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, paylaştığı son tahminleri ile birlikte kripto para piyasasının 2021’de zirveye çıkmaya hazır olmadığını belirtti.

Kripto Paralar Bu Yıl Yükselmeyecek!

Kripto para analisti yayınladığı yeni YouTube videosu ile takipçilerine seslendi. Son YouTube videosunda kripto para birimlerinin güncel hareketini değerlendiren popüler analist, 470.000 abonesine, diğer kripto para analistlerinin mevcut döngünün yakında sona ereceğine inandığını ve Bitcoin‘in (BTC) yıl sonuna kadar 100.000 dolara kadar yükseleceği yönündeki tahminlerine katılmadığını belirtti.

Öyle ki, CoinMarketCap’tan alınan verilere göre piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, içeriğin hazırlandığı sırada 46.750 dolardan işlem görmeye devam ederken geçtiğimiz hafta %14’lük bir düşüş yaşadı.

Kripto para analisti Merten, mevcut döngünün en erken 2022 Kasım veya Aralık ayına kadar süreceğini öngörürken piyasa döngülerinin “olgunlaştığını ve uzadığını” savunuyor.

Bitcoin‘in 100.000 dolar’a ulaşması için bana göre 10 trilyon dolarlık bir piyasa değeri gerekiyor. Yani şu anki değerden yaklaşık 5 kat daha fazla. Dolayısıyla bu durum için biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Bitcoin 200.000 Dolara Ulaşabilir

CoinMarketCap’tan alınan verilere göre toplam kripto para piyasa değeri, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 2,15 trilyon dolar olarak görülüyor. Bitcoin’in kripto para alanındaki pazar payı sabit kalırsa, 5 katlık bir artış, en iyi kripto para biriminin gelecek yılın sonuna kadar 200.000 doların üzerine çıkabileceği anlamına gelebilir.

Merten ek olarak, kripto para birimlerinin “boğa piyasasının tüm hızıyla devam etmesi” nedeniyle toplam piyasa değerinin “önümüzdeki aylarda” bir miktar ivme kazanacağını da belirtiyor.

“Önemli olan altcoin piyasa değeri yükseldi… Bu benim için şu anda bir ayı piyasasında olmadığımızın garantisi. Bu altcoin hakimiyeti.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar