X


Kripto Para Piyasasının Yükselişini Tetikleyen Üç Önemli Metrik! Lider Bitcoin Tırmanıyor!

Glassnode tarafından sağlanan zincir içi verilerde balina hareketleri, boğa piyasasının devamına işaret ediyor.
15:53
14 Eylül 2021

Kripto para piyasasında lider Bitcoin‘in aşağı yönlü hareketi sonrası altcoin’lerde %15-20 arasında kayıplar kaydedildi. Glassnode tarafından sağlanan zincir içi verilerde balina hareketleri, boğa piyasasının devamına işaret ediyor. Balinalarda görülen hareketlilikte birikim sinyali veriliyor. Kaydedilen son analizlerde kripto para piyasasında boğa koşusunun devamına dair ipuçları yer alıyor.

Pozitif Finansman

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 7 Eylül tarihinde kaydedilen geri çekilmesinin ardından vadeli işlem fonlarında kısa bir süre için negatif yön belirlendi. Ancah hızlı bir şekilde toparlanan metrik, pozitife çevrildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Pozitif fonlama oranları, çoğu piyasa katılımcısının hala yukarı yönlü harekete eğilimli olduğunu gösterir. Ancak bununla birlikte fonlama oranları hala Nisan-Mayıs aylarından çok daha düşük ve mevcut piyasanın az oranda oynak olduğu saptandı.

Yatırımcıların Satış Duygusu

Yatırımcıları büyük satış baskılarının ardından değerlendirmesi gereken en önemli metriklerden biri ise piyasada satılan kripto paraların yatırım zamanıdır. Balinalar kâr elde etmeyi ve piyasalarda çekilmeyi düşündüklerinde daha önce yatırım yaptıkları kripto paraları piyasaya akıtır. Eski fonlarla birlikte büyük satış baskısı tetiklenir. Son geri çekilmede eski fonlar borsalara taşınmadan cüzdanlarda tutuldu. Bu, uzun vadeli yatırımcıların mevcut fiyattan kâr almaya istekli olmadıkları ve beklemeyi tercih ettiklerini gösterir.

Uzun Vadeli Yatırımcılar

Uzun vadeli yatırımcıların arzı önemli derecede artış gösterirken Eylül 2020 seviyelerine ulaştıyor. Mevcut rakamlar %79.5’i işaret ediyor. Uzun vadeli yatırımcı arzının zirvesi, ayı piyasalarının son aşamalarında görülür ve bunu arz sıkışıklığı takip eder.

Bununla birlikte kripto para piyasası artış trendine girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 46.800 dolarlık seviyeye dokunurken altcoin’ler hareketlendi. Ethereum (ETH) 3.342 dolara, Binance Coin (BNB) 400 dolara tırmandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar