X


Güncel Piyasa Analizi!

7 Eylül'deki düşüşten bu yana kripto para piyasası, son bir haftadır oldukça volatil. Walmart ile Litecoin'in otaklık kurduğuna dair yapılan sahte haber ile birlikte piyasa oldukça belirsiz bir çizgide ileriyor.
14:00
14 Eylül 2021

Bitcoin (BTC), 46.000 dolar fiyat seviyesine tekrardan hazırlanırken, Polkadot (DOT) Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyat seviyelerine gelmek adına günde yaklaşık %10 yükseldi.

Piyasa Volatil, SOL ve DOT Yükselişte!

Son 24 saat, Bitcoin ve altcoinler adına oldukça volatildi. BTC, 46.000 dolar seviyelerine gelmeden önce yukarı ve aşağı yönlü olmak üzere birkaç bin dolarlık sert hareketler yaşadı. Öte yandan Solana (SOL) ve Polkadot (DOT), etkileyici yükselişler yaşadı.

Lider kripto para BTC, 7 Eylül’de yaklaşık 10.000 dolar düşerek 43.000 dolar seviyelerine geriledi. Hızlı toparlanma girişimlerinde bulunarak yukarı yönlü sert hareketler gerçekleştirmek isteyen Bitcoin, birçok defa 47.000 dolar direnç seviyesini aşamadı. Dolayısıyla son iki üç haftadır işlem gördüğü fiyat seviyelerinin çok altında işlem görmeye başladı. Ancak dün, Walmart’ın Litecoin ile ortaklık kurduğunu iddia eden raporlar servis edildiğinde durum değişti. Piyasa bu habere anında tepki verdi. Bitcoin, 44.500 dolarlardan 47.000 dolar seviyelerinin hemen altına yükselerek o günün en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Ancak çok kısa bir süre içerisinde haber yalanlanınca, BTC aşağı yönlü sert fiyat hareketleri yapmaya başladı. Birkaç dakika içerisinde kripto para birimi 3.000 dolardan fazla değer kaybederek 43.400 dolar seviyelerine düştü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasa Toparlanma Eğiliminde

Walmart ile Litecoin’in ortaklık kurduğuna dair yapılan yalan haberin etkisinin geçmesiyle Bitcoin tekrardan bir ivme kazandı ve saatler içerisinde 45.000 doların üzerine çıktı. Bu yazının yazıldığı an itibariyle, Bitcoin 46.000 dolar seviyelerini aşmak için büyük bir mücadele veriyor. Piyasanın yönünün ne olacağı, Bitcoin’in volatilitesi düşürüp istikrarlı fiyat hareketleri yapmaya başladığında daha net anlaşılacaktır.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto varlıkların yüksek volatiliteye sahip olduğunu dolayısıyla da risk taşıdığının farkında olmalı ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar