X

Milyarder Hedge Fonu Yöneticisinden, Bitcoin ve Altın Karşılaştırması

Çarşamba günü CNBC'de bir televizyon programına katılan hedge fonu yöneticisi, Bitcoin ile altını kıyaslayarak, lider kripto para biriminin varlık sınıfları arasında en iyisi olabileceğini ifade etti.
19:55
20 Ekim 2021

Milyarder Hedge Fonu Yöneticisi Paul Tudor Jones, Çarşamba günü CNBC’de yayınlanan Squawk Box programında yaptığı açıklamasında enflasyona karşı önlem olarak artık Bitcoin‘i (BTC) altına tercih ettiğini söyledi.

Jonesi Bitcoin Hakkındaki Fikirlerini Paylaştı

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Jones, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı:

“Dinleyin. O zaman da dedim şimdi de diyorum, portföyümde tek haneli kripto var. Fonumuzda da küçük bir trade pozisyonum var. Ben giderek daha dijitalleşen bir dünyaya geçtiğimizi düşünüyorum.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzun vadeli bir değer deposu olarak Jones, lider kripto para birimi Bitcoin ile altını karşılaştırdı:

BTC şu an altına karşı olan yarışını kazanıyor değil mi? Evet, ben bu kripto varlığı da enflasyona karşı korunmak için çok iyi bir değer deposu olarak görüyorum.”

Hedge Fonu Yöneticisine Göre BTC, Varlık Sınıfları Arasında En İyisi

Bitcoin’in sadece altına karşı kazanmayıp aynı zamanda merkeziyetsiz yapısı ve sınırlı arzı sayesinde neredeyse her varlığa karşı kazandığını dile getiren Jones, altın yerine Bitcoin’i tercih ettiğini belirterek sözlerini noktaladı.

Bugün (20 Ekim 2021) Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak yeni bir fiyat rekoruna imza attı. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto varlık BTC, yazının yazıldığı esnada 1,26 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 66.400 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar