X


Milyarder Girişimci Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) Eleştirilerine Sert Çıktı

Podcast yayıncısı Preston Pysh, Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin paylaşımıyla Mark Cuban'ı kızdırdı.
15:10
11 Ocak 2022

Milyarder girişimci Mark Cuban, podcast yayıncısı Preston Pysh’in Dogecoin hakkındaki olumsuz yorumlarına cevap verdi. Cuban, mayıs ayında popüler meme coin Dogecoin‘i satın alması için insanları teşvik ettiği iddiasıyla karşı karşıya kaldı.

Dogecoin Pump’ından Cuban Mı Sorumlu?

Podcast yayıncısı Preston Pysh, Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin paylaşımıyla Mark Cuban’ı kızdırdı. Pysh’e göre Mark Cuban, Dogecoin’i shill’ledi. Milyarder girişimci ve Dallas Mavericks’in sahibi Cuban, Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak oldukça iyi iş çıkardığını hatırlattı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başarılı iş insanı, Dogecoin’in enflasyonist dinamiklerinin aslında onu daha iyi bir varlık haline getirebileceğine inanıyor. Bu duruma Tesla CEO’su Elon Musk’ın aynı fikirde olduğu şey diyebiliriz. Bununla birlikte Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, insanların fütursuzca eleştiri yaptığını belirtirken Cuban’ın tarafında yer aldı.

Mark Cuban, geçtiğimiz yıl Dogecoin’in Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdiğini aktardı. Medyaya yansıyan gelişmelere göre Shark Tank yıldızı Cuban ve Pysh, Twitter’da karşı karşıya geldi. Mark Cuban, Bitcoin maksimalistlerinin tepkisine rağmen Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini bildirdi. Cuban, meme coin topluluğunun bir parçası olmanın eğlenceli olduğunu da belirtti.

Bitcoin Bir Enflasyondan Korunma Aracı Değil

Milyarder girişimci Mark Cuban, geçtiğimiz yılın kripto para piyasası serüveni sırasında Bitcoin’e ısınmış olsa da amiral gemiyi hala bir enflasyondan korunma olarak görmüyor. Cuban son tweet’inde Bitcoin’in asla bu şekilde kullanılamayacağını aktardı. Shark Tank yıldızı Cuban, enflasyondan korunma teriminin hem Bitcoin hem de altın destekçileri tarafından bir pazarlama sloganı olduğuna inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar