X


OpenSea, Ocak Ayı Başından Bu Yana Kaydettiği İşlem Hacmi İle Birlikte Rekor Seviyelere Yaklaştı!

OpenSea, yılın ilk gününden bu yana kaydettiği işlem hacimleri ile birlikte aylık zaman diliminde yeni bir rekor işlem hacmine önemli ölçüde yaklaştı.
14:00
11 Ocak 2022

NFT pazar yeri OpenSea, Ocak ayı içerisinde 2 milyar doları geçen işlem hacmi ile birlikte aylık zaman diliminde rekor bir işlem hacmi kaydetmeye önemli ölçüde yaklaştı.

OpenSea’nin İşlem Hacimleri Yükselişte

NFT pazar yeri OpenSea, 2022’ye oldukça yüksek işlem hacimleri ile başlayarak aylık zaman diliminde yeni bir rekora imza atma yolunda hızlı bir ilerleme kaydetmeye başladı. Dune Analytics’ten elde edilen veriler, OpenSea‘nin 2022’de şimdiye kadarki ortalama günlük işlem hacminin 260 milyon doların üzerinde olduğunu gösterdi. Platform, Ağustos 2021’de kaydettiği 3.5 milyar doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) henüz ulaşmış olmasa da mevcut seviyeleri ile Ocak ayı sonunda kaydedilebilecek yeni bir rekora önemli ölçüde yaklaştı.

Yeni koleksiyonlara olan ilginin önemli ölçüde artış göstermesi ile birlikte bir süredir kısmen durgun olan NFT piyasası, yeniden canlandı ve NFT pazar yerlerinde tekrardan yüksek işlem hacimleri kaydedilmeye başlandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

OpenSea’ye 13,3 Milyar Dolarlık Değerleme

İşlem hacmi bakımından en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea, kısa bir zaman önce de 13,3 milyar dolarlık değerleme ile C Serisi finansman turunda toplamda 300 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Platform, resmi Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında ise bu fonun “ürün geliştirmeyi hızlandırmak, müşteri desteği ve güvenliğini önemli ölçüde iyileştirmek, daha geniş NFT ve web3 topluluklarına yatırım yapmak, takımı büyütmek” gibi amaçlar doğrultusunda kullanılacağını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar