X

MicroStrategy Bitcoin Varlıklarını Arttırıyor! 3. Çeyrekte Yaklaşık 9.000 Bitcoin (BTC) Daha Aldı

MicroStrategy'nin 3. çeyrek raporu geçtiğimiz gün yayınlandı. Rapora göre şirket, 3. çeyrekte yaklaşık 9.000 Bitcoin alımı yaptı.
10:15
29 Ekim 2021
MicroStrategy Bitcoin Varlıklarını Arttırıyor! 3. Çeyrekte Yaklaşık 9.000 Bitcoin (BTC) Daha Aldı

Çeyreklik mali sonuçlarına göre, MicroStrategy, 2021’in 3. çeyreğinde Bitcoin varlıklarını 8.957 BTC artırdı. Şirket, kurumsal stratejisinin bir parçası olarak yoğun bir şekilde Bitcoin‘e odaklanmaya devam edeceğini belirtti.

MicroStrategy Bitcoin Sayısını 114.042’ye Çıkarttı

MicroStrategy, 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını 28 Ekim’de yayınladı. Yayınlanan sonuçlar şirketin toplam Bitcoin varlıklarını 8.957 artırdığını ortaya koyuyor. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin 61.134 dolardan işlem görürken şirketin yaptığı bu ekleme 548.68 milyon dolara eş değer.

Öte yandan şirketin toplam geliri, yıllık bazda hafif bir artış olan 128 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin stratejisinin dışında MicroStrategy, kurumsal analitiğe olan talebini giderek artırıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şirket, üçüncü çeyrek ilavesinin BTC başına ortalama 46.876 dolar ve kabaca 420 milyon dolar maliyetle satın alındığını belirtti. Bu, mevcut fiyata bakıldığında yaklaşık 130 milyon dolarlık bir karı temsil ediyor.

MicroStrategy’nin toplam Bitcoin varlığı 2021’in 3. çeyreği itibarıyla 114.042 BTC’dir. İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla Bitcoin’lerin toplam değeri ise 6.9 milyar dolara eşit.

Ek olarak, MicroStrategy, Bitcoin topluluğu arasında liderlik sağlamayı amaçlayacaktır. Öyle ki MicroStrategy bunu şu anda zaten belirli bir dereceye kadar yapıyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor özellikle Bitcoin madenciliği için yeşil enerji çözümlerini teşvik etmeye odaklandı.

Önde Gelen Bitcoin Yatırım Şirketi: MicroStrategy

MicroStrategy bir zamanlar lider kripto para birimi Bitcoin’i görmezden geliyordu, ancak bu son iki yılda değişti. Şirket, Bitcoin ile oldukça derin bir bağ kurdu ve şu anda varlığı savunan en güçlü yerleşik işletmeler arasında yer alıyor. Mahkumiyeti bağlam içine koymak için, Bitcoin varlıkları 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana neredeyse üç katına çıkarak 38.250’den 114.042’ye yükseltti.

Kazanç konferansı görüşmesi sırasında Saylor, şirketin Bitcoin stratejisini ikiye katladı ve bunu büyük bir uzun vadeli yatırım olarak nitelendirdi. Ayrıca, Bitcoin’in son kullanıcıları nasıl etkileyeceğine dair örnekler olarak Square’in Cash App’ine ve Twitter’daki bahşiş özelliğine dikkat çekti.

Saylor, sürekli olarak Bitcoin satın almanın yanı sıra, uygulamanın sürdürülebilirliğini iyileştirmeye adanmış bir komite olan Bitcoin Madencilik Konseyi’nin de bir parçasıdır. MicroStrategy’nin ve Saylor’un altından daha iyi olarak gördüğü varlıktan geri adım atmayacağı açık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar