Elon Musk, Kriptonun Akıl Sağlığınıza Zarar Verebileceğine İnanıyor

Elon Musk, kripto para fiyatlarını kontrol etmenin zihinsel sağlığınıza zarar verebileceğini düşünüyor.
09:25
29 Ekim 2021
Elon Musk, Kriptonun Akıl Sağlığınıza Zarar Verebileceğine İnanıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu güne kadar kripto para birimleri ile ilgili paylaştığı tweet’lerle her zaman gündem olmayı başardı. Kripto para birimlerini yakından takip eden Musk’ın, son tweet’i dikkat çekiyor.

Elon Musk: “Kripto Paralar Akıl Sağlığınızı Bozabilir”

Milyarder iş insanı Elon Musk, son paylaştığı tweet’e göre kripto para birimlerinin fiyatlarını takip etmenin zihinsel sağlık sorunlarına neden olabileceğine ikna olmuş görünüyor.

Dogecoin‘in kurucusu Billy Markus geçtiğimiz gün, “kripto para fiyatlarını takip etmenin zihinsel sağlık sorunlarına neden olacağından oldukça eminim” şeklinde bir  tweet paylaştı.

Görünüşe göre Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin kurucusunun bu görüşüne katılıyor. Öyle ki Musk, Billy Markus’un ise bu paylaşımının altına onu destekler nitelikte bir emoji bıraktı.

Bu olay, geçtiğimiz gün yaşanan sert düşüşle birlikte Bitcoin‘in sadece dakika içinde %7’den fazla düşmesinin ardından gerçekleşti.

Öte yandan kripto para piyasası, bu hafta Shiba Inu kripto para biriminin piyasayı ele geçirmesiyle birlikte son derece çalkantılı geçti. Ancak, piyasa değeri bakımından en  büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.405 dolara ulaştı.

Musk kısa bir süre önce Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘i “meraktan” satın aldığını ve Shiba Inu’yu elinde tuttuğunu reddettiğini tweetledi.

Kripto Para Bağımlılığı Gerçek

Musk’ın endişeleri yersiz değil. Öyle ki son zamanlarda yapılan bir anket üniversite öğrencilerinin kripto para yatırımı nedeniyle stres ve sürekli ruh hali değişimlerinden muzdarip olduğunu gösteriyor.

Ayrıca İskoçya’da kripto para ticareti bağımlılığından muzdarip olanlar için bir rehabilitasyon kliniği var. Edinburgh merkezli Castle Craig, şimdiden 15 kripto takıntılı hastayı tedavi etti.

Kripto para birimi bağımlılığı henüz ayrı bir durum olarak tanınmasa da, kompulsif kumar oynamayı andırıyor. Sosyal medya ve büyük kazanç vaatleri, insanları volatiliteye bağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar