X


Messi Vurdu Gol Oldu: Ünlü Futbolcu Bu Coin’in Fiyatını %45 Arttırdı!

Arjantinli futbol efsanesi Lionel Messi, yaptığı bir hamle ile bu kripto para biriminin fiyatını yüzde 45 oranında arttırdı. 
09:11
5 Ağustos 2021

Bu haberde öne çıkanlar:

  • Lionel Messi, Ethernity Chain üzerinde kendi NFT koleksiyonunu oluşturdu.
  • NFT koleksiyonunda 4 adet eser bulunuyor.
  • Bu haber ile Ethernity Chain token (ERN) fiyatı %45 artış yaşadı.

Non-fungible token’lar son zamanlarda kripto para ekosisteminin en popüler kollarından biri haline geldi. Birçok popüler ve ünlü isim de bu alanın sunduğu avantajlardan faydalanmak için kendi NFT projelerini piyasaya sürüyor. Kervana katılan son isimlerden biri usta futbolcu Lionel Messi olurken, NFT’nin piyasaya sürüldüğü Ethernity Chain’in token’ının fiyatında büyük bir artış kaydedildi.

Messiverse NFT

Arjantinli futbol efsanesi Lionel Messi, Messiverse adlı bir NFT koleksiyonunu hayranları ile buluşturmak için Ethernity Chain ile ortaklık kurdu ve Messiverse’ü 4 Ağustos’ta Instagram profilindeki kısa bir video aracılığıyla duyurdu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Messi, “Futbol sanat gibidir: Zamansızdır” sözlerini kullanıyor ve ardından izleyicilerini “Ethernity üzerindeki ilk NFT koleksiyonunu keşfetmeye” davet ediyor. Yapılan açıklamalara göre Messi’nin NFT koleksiyonu, dört sanat eserinden oluşuyor:

  • Gelecekten Gelen Adam: Mavi bir arka plana karşı parlayan gözleri ve robotik bir görünümü olan fütürist bir Messi portresi.
  • Ağırlığın Değeri: Atlas’ın gökleri taşıdığı gibi devasa bir futbol topunu taşıyan altın bir Messi.
  • Kral Parçası: Messi’nin bir futbol topu çemberi tarafından çerçevelendiği satranç temalı bir çizim.

Bu dört eserin aynı sıra koleksiyonda bir de henüz açıklanmamış bir parça bulunuyor. Ayrıca her NFT, hem Marvel hem de Disney ile çalışmış olmasıyla sosyal medyada tanınan “Bosslogic” adlı Avustralyalı bir sanatçı tarafından üretildi. Henüz açıklanmayan son NFT ise Messiverse’nin piyasaya sürüleceği 20 Ağustos’ta sergilenecek.

ERN Fiyatındaki Büyük Artış

Messiverse’in açıklanmasının ardından Ethernity Chain’in token’ı ERN fiyatı yaklaşık olarak %45’lik artış yaşadı. 12,75 dolara kadar yükselen ERN fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada 11,19 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Bunun yanı sıra NFT ürünleri piyasaya sürülmeye devam ettiği sürece ERN fiyatındaki artışın da devam etmesi bekleniyor. Web sitelerine göre Ethernity Chain, en özel NFT kitaplığını oluşturmayı, NFT yaratıcılarını ve topluluğu ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar