Lunar Digital Assets CEO’su, Bitcoin İle Altını Karşılaştırdı: “Volatiliteyi Tercih Ederim”

Başarılı iş insanı Roc Zacharias, Bitcoin ve altın yorumunda bulundu.
17:55
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain danışmanlık platformu Lunar Digital Assets’in CEO’su Roc Zacharias, Bitcoin oynaklığının onu altından daha iyi bir varlık haline getirdiğini kaydetti. Kitco News’e konuşan Zacharias, Bitcoin hakkında görüşlerini aktardı.

Başarılı CEO, Bitcoin ve Oynaklık Hakkında Konuştu

Lunar Digital Assets CEO’su Roc Zacharias, Bitcoin oynaklığının insanlarından altın tarafından desteklenmeyen bir yönü olan kazançlardan kâr elde ettiğini gösterdiğini vurguladı. Zacharias’a göre altının fiyatı neredeyse on yıl boyunca yetersiz performans gösterdi ve değerli metalden elde edilen kazançlar Bitcoin’e kıyasla çok az.

Bu satırda deneyimli yönetici Bitcoin’in nihai değer deposu olduğunu aktardı: “Altın on yıl önce bugün olduğu gibi aynı fiyat ve 10 yıl içerisinde Bitcoin %60.000’tan daha fazla arttı. Ben oynaklığı tercih ederim. Bir şey uçucu değilse, kazanımları kaybedersiniz. Heyecan verisi durum ise hala erken aşamadayız.”

Bununla birlikte Zacharias, Bitcoin‘in bir değer deposu olarak altını çoktan aştığını ve değerli metalin hakimiyetinde iyileştirmeler getirdiğini bildirdi. Deneyimli isme göre Bitcoin sağlam para sunuyor ve Ethereum gibi varlıkların aksine kodu değiştirilemez. Yatırımcıların, varlığın para politikasının muhtemelen aynı kalacağına dair güvence yerine uzun vadeli kazançlar için Bitcoin’e güvenmelerini önerdi.

Yatırımcılara Uyarı

Bunlara ek olarak Zacharias, yatırımcıların mevcut Bitcoin ve genel kripto para piyasası trendine aldanmaması gerektiğine inanıyor. Yatırımcıların daha yüksek getiri beklemesi için birkaç çöküş senaryosuyla yüzleşmesi ve panik yapmamasını işaret etti. Başarılı iş insanı, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar daha uzun süre hayatta kalırken bazı kripto para birimlerinin silineceğini de belirtti. Ayrıca NFT’lerin etrafındaki hype’ın insanları kaybolmaya sürükleyebileceğini aktardı.

Lider Bitcoin için yorumda bulunan Zacharias, varlığında bir noktada en az %60 oranında düzeltme kaydedebileceğini ancak oynaklığın varlğın değer saklama durumunu etkilemediğini savundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar