286 Milyon Ripple (XRP) Transfer Edildi! Dev Borsalar İşin İçinde

Kripto para takip hizmeti Whale Alert, devasa miktarda Ripple (XRP) transferini tespit etti.
13:00
15 Aralık 2021
286 Milyon Ripple (XRP) Transfer Edildi! Dev Borsalar İşin İçinde
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto takip botu Whale Alert‘den alınan son analitik verilere göre, geçtiğimiz gün içinde Ripple, bazı ODL platformları ve Güney Kore merkezli büyük kripto para borsaları tarafından 285,9 milyon XRP transfer edildi.

286 Milyon XRP Transfer Edildi

Çeşitli kripto para birimlerinin büyük transfer işlemlerini izleyen Whale Alert’e göre son yedi saat içinde 6 büyük transfer işlemi gerçekleşti ve bu işlemlerde toplam 200 milyonun biraz üzerinde XRP transfer edildi.

Whale Alert’e göre, gerçekleştirilen en büyük transfer iç cüzdanları arasında önde gelen Güney Koreli borsa Bithumb tarafından taşındı. Whale Alert transferin boyutunun  100 milyon XRP olduğunu bildirdi.

Ayrıca San Francisco’dan bir DLT servis sağlayıcısı olan Ripple ve bazı ODL platformları bu işlemlerin birçoğunda yer aldı.

Öyle ki Ripple’ın cüzdanı RL18-VN’den Filipinler merkezli Coins.ph kripto para borsasına toplam 20 milyon XRP transfer edildi. Bun transferin öncesinde, Ripple bu fonları genellikle şirketin ötesine, ODL platformlarına, borsalara veya finansal kurumlara kripto göndermek için kullanılan yukarıda belirtilen cüzdana gönderdi.

Bir başka Ripple ODL ortağı olan Meksika merkezli kripto para borsası Bitso da dahili adresleri arasında 19.800.000 XRP transferi gerçekleştirdi. Ayrıca popüler kripto para borsası Bittrex‘ten de 20 milyon XRP aldı.

Gerçekleşen transferlerden biri de ABD merkezli borsa Bittrex ve AB merkezli Bitstamp arasında gerçekleştirildi. Popüler kripto para borsası Bittrex, Bitstamp borsasına 20 milyon XRP transferi gerçekleştirdi.

Transferlerin Toplam Değeri 232 Milyon Dolar

Whake Alert tarafından yakalanan transferler arasında Güney Kore merkezli kripto para borsası Coinone ve FTX de yer alıyor.

Gerçekleştirilen bu 8 transferde toplamda 286 milyon XRP transfer edilirken transferin toplam piyasa değeri 231.757.792  dolara eşittir. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, Ripple’ın yerel varlığı XRP, CoinGecko’dan alınan verilere göre 0.8106 dolardan el değiştiriyor.

Bu Borsa XRP’yi Delist Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa düzenleyicisi tarafından Ripple Labs‘a karşı başlatılan yasal savaş devam ederken, Kanadalı kripto ticaret merkezi Bitbuy, XRP/CAD ve XRP/BTC çiftlerini alım satım varlık listesinden çıkarmayı planladığını duyurdu.

Borsa, bu ayın başlarında tam kayıtlı bir satıcı olarak çalışmak için yasal izin aldı ve temsilcileri, hangi kripto varlıklarının menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğine ilişkin uluslararası düzenleyici kurallara uymaları gerektiğini belirtti.

Ancak Bitbuy temsilcisinin açıkalamalarına göre, daha sonra düzenleyici ortam değişirse, XRP kripto para borsasında yeniden listelenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar