Litecoin (LTC) Fiyatı Neden Düşüyor? Alım Zamanı Geldi Mi? Tarih Tekerrür Ederse Hedef Net!

Özet

  • Litecoin son halving olayıyla beklenen düşüşüne başladı. Bu haberi al olayı sat vakasından başka bir şey değildi.

  • Eğer önceki halving performanslarını tekrar ederse fiyat 40 dolara kadar düşebilir.

  • En büyük LTC balinaları satışa yöneldi.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
21:30
16 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı 29.150 dolar seviyesine geriledi ve LTC fiyatı 80 doların altına düştü. Peki şimdi ne olacak? Halving heyecanı bu sefer bir istisna olabileceği fikrinin güçlenmesine neden oldu. Ancak önceki 2 blok ödül yarılanmasında benzer şekilde fiyatı istikrarlı düşüşüne şahit olduk. Yakın zamanda 100 dolar sınırına dayanan fiyat şimdi 80 doların da altına indi.

LTC Coin Neden Düşüyor?

LTC fiyatı 16 Ağustos’ta %1,5’in üzerinde düşerek 78,25 dolar seviyesine geriledi. Kripto paraların geneli 0,6% düşerken onun yaşadığı şey tam anlamıyla negatif ayrışmaydı. Aşağı yönlü hareket, Temmuz başında başlayan daha geniş bir geri çekilme eğiliminin bir parçası olarak geldi. Üstelik önceki 2 halving bize fiyatın düşeceğini zaten söylüyordu. Haberi al olayı sat vakası kriptoda hep karşılaşılan bir durumdur.

Litecoin’in düzeltmesi aşırı yükselen RSI ve 2 Ağustos sonrasında zayıflayan alıcılar tarafından da desteklendi. Birkaç haftadır devam eden talep zayıflığı birçok analistin uyardığı şeyin gerçeğe dönüşmesini sağladı. Uzmanlar eğer halving döneminde bir yükseliş olacaksa fiyatın en az halvingten 1 ay önce zirveye ulaşması gerektiğini ısrarla söylüyorlardı.

LTC Coin Yorum

LTC fiyatı, RSI değerinin 70’lik aşırı alım eşiğini aştığı günden bu yana %30’un üzerinde düştü. Bu arada halving sonrasında fiyat %16,5 eridi. Litecoin’i 155 günden uzun süredir elinde tutan adresleri izleyen veriler bize kalıcı bir birikim hissiyatı gösteriyor. Özellikle aylık Hodler Net Pozisyon Değişikliği metriği 23 Temmuz’da negatiften pozitife döndü ve o zamandan beri aynı kaldı. Başka bir deyişle, Litecoin’in en sadık yatırımcıları, LTC tokenlarını halving öncesinde ve sonrasında biriktirerek piyasasına karşı yükseliş eğilimlerini ortaya koydu.

Peki satışları kim yaptı? Santiment verilerine göre Litecoin’in en büyük yatırımcı grubu LTC satışının ön saflarında yer alıyor. Örneğin, 1 milyon ila 10 milyon LTC bakiyesine sahip adresler tarafından tutulan Litecoin arzı 0,5% azaldı.

Bağımsız piyasa analistleri Rekt Capital için son yaşanan düşüş şaşırtıcı değildi. Ona göre bu tipik olay zaten gerçekleşecekti. Ancak sonunda, fiyat “birikim aralığı” olarak adlandırılan bir dönemi keşfedecek ve yeni rekor için yola çıkacak.

Tarihsel olarak LTC, yeni bir Birikim Aralığı oluşturmak için Halving olayından sonra -73% ile -83% arasında geri çekildi” dedi ve ekledi;

“Şimdiye kadar, LTC en son Halving’inden sonra % -31’e kadar geri çekildi.”

Başka bir deyişle, tarihi döngü tekrarlanırsa, Litecoin önümüzdeki aylarda mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık %50 düşüşle 40 dolara doğru gerileyecektir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar