X

Analist Hedef Verdi: Bitcoin ve Bu 6 Altcoin Ralli Hazırlığında Olabilir! 

Kripto paralara odaklanan bir YouTube kanalı olan CrtpyoCusy’e göre ise 7 kripto para birimi ciddi bir artış potansiyeli taşıyor olabilir. 
15:25
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasında şu anda bir düşüşün hakim olduğu aşikar ama bu durum bazı analistler tarafından bir sonraki yükseliş için ralli sinyali olarak da değerlendiriliyor. Kripto paralara odaklanan bir YouTube kanalı olan CrtpyoCusy’e göre ise 7 kripto para birimi ciddi bir artış potansiyeli taşıyor olabilir.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), analiste göre şu anda güzel bir yapı içinde bulunuyor. Dün 44.000 doların kırılması ise yeni bir artış işareti olabilir. Ancak 44.000 dolar kırıldıktan sonra BTC bugün düşüşe geçti ve 42.000 dolarlık desteği kırdı. Analiste göre eğer Bitcoin 45.000 doları kırarsa 46.000 dolarlık ilk hedefe doğru yükselişe geçebilir.

Analiste göre yakın zamanda yükseliş yaşama potansiyeli olan bir başka kripto para ise işlem hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH). ETH fiyatı yukarı doğru bir ivme yaptı ve 3.411 dolara kadar çıktı. Ancak sonrasında 3.200 doların altına geriledi. Ancak bu geri çekilme analiste göre ETH için çok daha fazla yükseliş alanı yaratıyor. Analistin ilk hedefi 3.800 dolar ancak bunun için piyasanın geri kalanın da artışa geçmesi gerekiyor.

Utrust (UTK) ve THORChain (RUNE)

Utrust (UTK), özellikle ödeme platformlarının az gelişmiş işlem güvenliği ve nispeten yüksek ücretler olmak üzere, kripto para biriminin ödeme aracı olarak kullanımını engelleyen noktalara çözüm getirmek istiyor.

Analiste göre UTK 0,35 dolar seviyelerinde oldukça iyi ilerliyor ve hala yatırımcıların çoğunun karda olduğu düşünülüyor. UTK’da yükselişin başlaması için ise ilk olarak 0,37 doların kırılması gerektiği ifade ediliyor.

THORChain, kullanıcıların varlıklarının tam sahipliğini kaybetmeden kripto para varlıklarını çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite protokolü olarak tanımlanabilir. Analiste göre RUNE da oldukça iyi performans sergileyen kriptolar arasında yer alıyor. Analist 4 ile 5 dolar bandının satın alım için iyi bir fırsat olduğunu ifade ediyor RUNE’un 10 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Polkadot (DOT)

2021 yılının dikkat çeken kripto paralarından olan SOL’de analistin ilk hedefi 179 dolar. Eğer bu eşik kırılabilirse analist 200 ve sonrasında 250 dolara kadar bir artışın olabileceğini ifade ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 140 dolar üzerinde işlem gören SOL’un analistin hedefinin nispeten altında olduğu ifade edilebilir.

Buna ek olarak analist, Terra (LUNA) ve Polkadot’ta (DOT) da artış potansiyeli olduğunu ifade ediyor. Analistin LUNA hedefi 90 ile 100 dolar bandı ve DOT hedefi de 31 dolar.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar