reklamı kapat

“Kurumsal Yatırımcılar 12 Ay İçinde Piyasaya Girecek”

Kurumsal yatırımcıların kripto para sektöründe kendini göstermeye başlaması piyasa açısından oldukça önemli. Travis Scher de bu konuya değiniyor ve 2019’dan beklentilerini açıklıyor.
12:00
16 Ocak 2019

Digital Currency Group’un (DCG) Coinbase, Circle ve Ledger gibi sektörün önde gelen firmalarına yatırım yapan koluna başkanlık eden Travis Scher geçtiğimiz günlerde Business Insider’a röportaj verdi. Scher, Wall Street’in ve diğer kurumların önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya girmelerini beklediğini açıkladı.

Business Insider’dan Madeline Shi’ye konuşan Scher, 2019 yılı için üç tahmini olduğunu dile getirdi. 2015’in sonlarından beri sektörde aktif olarak yer alan Scher ilk olarak, 2019’un Wall Street ve kripto para sektörü arasındaki buzları eritmesini beklediğini ifade etti. Wall Street’in yıllardır kripto sektörünün gerisinde kaldığını dile getiren Scher bu durumun 2019’da değişeceğini kaydetti.

Scher’in ikinci tahmini ise Blockchain tabanlı oyun uygulamalarının ve geri ödenemez token’ların piyasaya sürülecek olması… DCG yöneticisi yeni gelişen bu alanda 2019 yılında büyük deneyimler yaşanmasını beklediğini ifade etti. Genel olarak oyun sektöründeki risk sermayedarlarının “hırslı” yapısı gereği bu sektörü henüz görmezden geldiklerini de ekledi. Bunun yanında Scher oyun sektörü yatırımcılarını bu sektöre “gerçekten” göz atmaya çağırdı.

Son olarak Scher ilk iki tahminin aksine bir öngörüde bulundu. Scher, start-up’lar, projeler ve fonlar dahil olmak üzere kripto sektörüne yapılan yatırımların 2019’un ilk yarısında biraz yavaşlamasını beklediğini ifade etti.

Scher’in yanı sıra daha önce BlockTV’ye konuşan Jeff Berwick de kurumsal katılımların bir sonraki boğa koşusunu başlatabileceğini dile getirmişti. Berwick, kurumlar işlem yapmak için piyasaya girdiğinde hem kripto para birimlerinin fiyatlarında artışların olabileceğini hem de piyasa kapitilizasyonun ciddi şekilde artabileceğini belirtmişti. Kısacası Berwick de Scher gibi Wall Street dostu kurumların piyasaya girmesinin “oyunu tamamen değiştireceğini” düşünüyor.

Öte yandan kurumsal katılımcıların ve oyun sektörünün piyasaya girmesi güven ortamı yaratacağından hem fiyatları hem de düzenlemeleri olumlu yönde etkileyebilir. Örneğin, Intercontinental Exchange destekli Bakkt platformunun piyasaya girmesi şu anda tüm kripto topluluğu tarafından heyecanla bekleniyor. Çünkü kurumsal alt yapısı olan bir platformun piyasada yaratacağı etki çok merak ediliyor. Bakkt’ın risk yönetimlerini güçlendirmek adına Rosenthal Collins Group’un bazı değerlerini satın alarak vadeli işlemleri gerçekleştirmek adına ilk adımı atması bile sektörde büyük yankı uyandırdı…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun