reklamı kapat

“Barışçıl Devrimde Güçlü Bir Araç”: Bitcoin

Max Keiser'ın programına konuk olan Jimmy Song Bitcoin hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.
11:00
16 Ocak 2019

Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song CCN’in haberine göre, konuk olarak katıldığı Keiser Report programında Bitcoin’in barışçıl devrimlere öncü olabileceğini kaydetti.

Dün CoinTürk okurlarıyla Max Keiser’ın kendi programında sarf ettiği sözleri paylaşmıştık. Konuyla ilgili haberimize buradan göz atabilirsiniz. Aynı programın devamında yayına, kovboy şapkasıyla ünlü geliştirici Jimmy Song katıldı. Bitcoin’i “barışçıl bir devrimin öncüsü olabilecek güçlü bir araç” olarak tanımlayan Song:

Bitcoin’in getirdiği en büyük şey parasal gücün merkezsizliği.

Birçok insanın anlamadığı bir şey bu: Parasal güç dünyada büyük bir güç. İpleri kontrol eden insanlar esasında dünyayı işleten insanlardır.

Sarı Yelekliler gerçekten değişim yapmak istiyorsa, Song’a göre eskimiş finansal sistemi merkezsiz hale getirerek işe başlayabilirler.

Tüm bu protesto hareketleri – yaptıkları şey sorumluların peşinden gitmek. Gerçekte yapmaları gereken şey gücü tekrar kendi taraflarına almak, gücü merkezsizleştirmek. Ve bu Bitcoin’le başlıyor.

Yaralanma veya öldürülme riskini göze aldıkları sokaklarda protesto eylemleri düzenlemek yerine sarı yeleklilerin perde arkasında herkesi büyük hükümetlerin ve bankaların prangalarından kurtarmaya çalışması gerektiğini savunan Song:

Bu, Bitcoin’le mümkün olan çok daha barışçıl bir devrim.

Programın devamında kripto paralarda fiyat takıntısından vazgeçilmesi gerektiğini belirten Song ayı piyasasının boğa koşularına göre daha üretken olabileceğine dikkat çekti. Song’un sözleri ve genel tavrı hakkında en dikkat çeken şey, son derece idealist ve akıllıca olmaları. Her ne kadar Song önemli noktalara değinse de “merkezsiz bir devrim” o kadar da yakın değil ve Bitcoin’le yatırımcıların bu konuda kat etmesi gereken uzun yollar var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun