reklamı kapat

Tron Hangi Borsayla Ortaklık Kurdu?

Justin Sun’ın önderliğindeki Tron ünlü kripto para borsalarından biriyle ortaklığa vardığını açıkladı…
13:00
16 Ocak 2019

Kripto para borsası ABCC dün paylaştığı bir tweet gönderisiyle, şu anda dokuzuncu en büyük kripto para konumunda bulunan Tron (TRX) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Tron kurucusu ve CEO’su Justin Sun da yapılan bu açıklamayı doğruladı.

Yapılan açıklamaya göre bu ortaklık sayesinde ABCC borsası, Tron’un TRC10 teknik standartlarına dayanan token’larını listeleyen ilk kripto para borsası oldu.

Geçtiğimiz günlerde borsa, TRC10 ve TRC20 standartlarına dayanan token’ları destekleme sürecinde olduğunu açıklamıştı. Ortaklık duyurusu da bu açıklamanın çok kısa bir süre sonrasında gelmiş oldu.

Öte yandan Tron’un geliştiricilere yönelik hazırladığı kılavuzda TRC10, kripto paranın kendi Blockchain’i tarafından desteklenen ama Tron Virtual Machine desteği olmayan token’lar için teknik standart olarak tanımlanıyor. Diğer yandan TRC20 ise, Tron Virtual Machine desteği olan token’lar için hazırlanmış bir teknik standart olarak açıklanıyor. TRC20 token’ları Ethereum’un ERC20 standart token’ları ile de tam uyumludur.

Aralık 2018’de Tron CEO’su Justin Sun, Ethereum ve EOS geliştiricileri için bir fon oluşturacağını açıklamıştı. Sun bu fonun amacının platformların çöküşünü engellemek olacağını dile getirmişti.

Temmuz 2018’de BitTorrent’i satın alan Tron, bu yılın Ocak ayı başlarında “BTT” adını verdiği ve BitTorrent platformunda kullanılacak kripto para için kendi protokolünden faydalandığını açıklamıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde BitTorrent’in eski genel müdürü Simon Morris, Tron’un torrent istemcisini tokenize etmek için gerekli işlem hacmini idare edemeyeceğini savunmuştu.

Yazının yayıma hazırlandığı sırada Tron Coinmarketcap verilerine göre 1,63 milyar dolarlık hacmiyle en büyük dokuzuncu kripto para konumunda yer alıyor ve 0,03 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun