X

Kripto Uzmanları, Ripple Trendini Değerlendirdi: XRP Fiyatı Bu Modeli İzliyor

Analistler, Ripple fiyat grafiğinde üçgen bir model gözlemlerken Aralık 2021'in sonuna benzer bir toparlanma saptadılar.
15:06
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uzmanlar, keşif döneminin sonuna doğru giderken ödeme devi Ripple’ın SEC davasında kazanmaya hazır olduğuna inanıyor. Destekçiler, popüler altcoin’in %33’lük kazanç elde edeceğini öngörürken Ripple için ilk çeyrekte beklentiler yükseldi.

Ripple, Düşüş Trendine Karşı Koymak Adına Mücadele Ediyor

Analistler, Ripple fiyat grafiğinde üçgen bir model gözlemlerken Aralık 2021’in sonuna benzer bir toparlanma saptadılar. Ripple fiyatı düşüş trendini 2022 yılında da sürdürdü. Ancak uzman analistlere göre Ripple fiyat trendi geri dönüşe dair önemli sinyaller veriyor. SEC ile Ripple davası ödeme devinin 2021 yılı için açık ara en kritik olayıydı. Keşif döneminin sonuna yaklaşırken uzmanlar Ripple’ın Nisan ayında mutlu sona ulaşacağını öngörüyor.

Ripple destekçilerinden oluşan bir topluluk olan XRP Army, SEC’in ödeme devinin altcoin satışı konusundaki tutumunu eleştiren avukat John Deaton’ı desteklemek için toplanıyor. Deaton, SEC’in davasına karşı çıkan önemli bir figür olarak karşımıza çıkıyor. SEC’in Ripple aleyhindeki davası altcoin fiyatını olumsuz etkiledi.

Ripple fiyatı, 2021’de birkaç noktada düşüşten kurtulmayı başardı. Ripple ekosistemi büyümeye devam ederken 2021 ödeme devi adına en iyi yıllardan biri oldu.

Uzman Görüşleri

Analistler, Ripple fiyat trendini değerlendirdi ve üçgen bir model saptadı. 2021’de Ripple fiyatı talepteki ve yatırımcı ilgisindeki ani artış sayesinde yükseliş ivmesi yakaladı. Destekçiler XRP’nin 1 dolar hedefine ulaşmak için %33’lük fiyat rallisinde hazır olduğuna inanıyor.

Bir kripto analisti ve yatırımcısı olan Carpe Noctum, Ripple’ın üç aylık büyümesinde sabit bir eğilim olmadığını belirtti. Öte yandan XRP Pro adlı analist, mevcut fiyat eğilimi ile 2021 Ripple boğa koşusu arasındaki benzerliklere dikkat çekti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI