X


Dev Balinalar, Düşüş Sırasında Bitcoin Aldı: İşlem Detayları

BitinfoCharts'tan alıntı yapan Colin Wu, en büyük 50 BTC balinasından üçünün 5.300'den fazla Bitcoin satın aldığını aktardı.
15:46
7 Ocak 2022

Blockchain ve kripto alanı ile ilgili gündemi paylaşan Çinli gazeteci Colin Wu, büyük balinalar tarafından kaydedilen bugünün satın alımlarını kamuoyuna sundu. En büyük Bitcoin balinaları, düşüşün akabinde cüzdanlarını doldurma stratejisini seçti.

Balinalar Bitcoin Alıyor

BitinfoCharts’tan alıntı yapan Colin Wu, en büyük 50 BTC balinasından üçünün 5.300’den fazla Bitcoin satın aldığını aktardı. 33. en büyük cüzdan 3.000 BTC satın alırken en büyük 34. cüzdanda tutulan BTC miktarı 1.455 arttı. Başka bir cüzdan ise 867 Bitcoin alımı yaptı. Bu alımlar mevcut BTC/USD kurunda 225.204.067 değerinde toplam 5.322 BTC’ye tekabül ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte bu üç balina düşüş trendinde daha fazla Bitcoin satın alırken 32. en büyük cüzdan sahibi neredeyse aynı miktarda (4.250) Bitcoin sattı. Wu, bu dört adresten hiçbirinin herhangi bir kripto para borsasına ait olmadığını doğruladı.

Bitcoin Benimsenmesi

Güney Kore merkezli CryptoQuant tarafından paylaşılan verilerde dijital borsalarda Bitcoin ELR (tahmini kaldıraç seviyesi) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.026’ya ulaştı. Bu da giderek daha fazla yatırımcının yüksek kaldıraç kullanarak amiral gemi ile işlem yaptığını gösteriyor.

Bitcoin 42.000 Doların Üzerine Yükseldi

CoinGecko verilerine göre lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. BTC, bu haftanın başlarında FED’in olası bir faiz artırımı beklentisi ve Kazakistan’daki olaylar nedeniyle elektrik kesintisi yüzünden Bitcoin hash oranındaki önemli düşüş dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin bir sonucu olarak 46.000 dolardan 40.000 dolar seviyelerine kadar düşüş kaydetti.

Galaxy Digital hedge fonu CEO’su Mike Novogratz, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin’in 38.000 dolardan dibe vurmasını beklediğini belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar