X

Teknik Veriler Ethereum’un Son Durumunu Ortaya Koydu: O Değer 2 Yıldır Görülmedi

Ethereum'da RSI 30'un altına düşerek önemli bir seviyeye geriledi.
16:10
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında aşağı yönlü hareket sürerken satışlar devam ediyor. Piyasadaki varlıkların birçoğu düşüş hatasında %20’ye varan oranda kayıplar kaydetti. Güçlü düzeltme, şu anda varlıkların aşırı satış seviyelerine ulaştığı ve piyasanın çoğunluğunun çok fazla satış yaptığını ortaya koydu.

Ethereum, En Çok Satılan Varlık Oldu

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in kan kaybı tüm piyasayı kızıla bürüdü. Öte yandan piyasadaki aşırı satış seviyelerinin yükseltmesi kısa vadeli yükseliş hareketlerinin yakında tekrar dönebileceğini düşündüren koşullar yarattı. Göreceli Güç Endeksi (RSI), piyasanın aşırı satış ve alış koşullarına dayalı olarak yerel dipleri ve tepeleri belirlemek için en popüler araçlardan biridir.

Bugünün Ethereum’unda ise piyasa, yatırımcıların son iki yıldır görmediği aşırı satış seviyelerine ulaştı. Endeks şu anda 30’un altında bir değere dokundu. Ethereum RSI göstergesinin bu seviyelere ulaştığı son dönem, pandeminin finansal finansal piyasalardaki krizi tetiklediği 2020 yılının mart ayındaydı.

Geçtiğimiz yaz ETH 4.378 dolardan %50 fazla düşmüş ve RSI 30’a yakın bir değere ulaşmıştı. Aşırı düşük seviyelerin görülmesinin ardından RSI hızla 50’nin üzerindeki değerlere geri döndü. Daha sonra toparlanan ETH 3.900 dolara ulaşan bir ralliye girmişti.

Ethereum’da Teknik Durum Ne?

Ek olarak RSI bağımsız bir analiz aracı olarak kullanılabilirken hareketli ortalamalar gibi ek göstergeler de bize piyasanın mevcut durumu hakkında bir ipucu verebilir. Ethereum’da ise mevcut durum genellikle uzun vadeli bir düşüş sinyali olarak kabul edilen 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın altına düştü. Son olarak Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.200 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar