X


Piyasada Hareketli Saatler Yaşanıyor: Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı düşüş momentumu doğrultusunda hareket etti.
17:22
7 Ocak 2022

ABD’nin tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranları açıklandı. Bu verilerin açıklanmasının ardından piyasada hareketlilik gözlemlenirken lider kripto para birimi Bitcoin düşüş eğilimini takip etti.

Bitcoin Düşüyor

Küresel piyasaların beklediği ABD’de tarım dışı istihdam verileri 199.000 ve Aralık ayı işsizlik oranı %3.9 olarak duyuruldu. Bu bağlamda Bitcoin fiyatı düşüş momentumu doğrultusunda hareket etti. Bununla birlikte ABD’de beklenen tarım dışı istihdam verileri 400.000’di ancak açıklanan 199.000 oldu. Öte yandan Aralık ayı işsizlik oranında beklenti %4.1’ken açıklanan oran %3.9 oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasası hareketli dakikalar geçirirken BTC fiyatı 41.000 dolarlık fiyat bandına geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde %4’lük bir düşüş trendi izliyor. Amiral gemi Bitcoin, 46.000 dolarlık fiyattan 40.000 dolara kadar gerileyerek önemli bir aşağı yönlü sekans kaydetti.

FED’in sıkı para politikası ve faiz artırımı sinyalleri Bitcoin fiyatında önemli etkiye sahip durumda. Önümüzdeki dönem adına takip edilmesi gereken olaylar olarak bu politikaların izlenmesi gerekir.

Piyasanın Geri Kalanında Son Durum

Kripto para piyasası genel bir düşüş trendini izliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in öncülüğündeki fiyat hareketine uyum gösteren altcoin’ler çift haneli kayıplar ile yoluna devam ediyor. Birçok altcoin haftalık zaman diliminde %15 ila %20 arasında bir düşüş hareketi sergiledi.

En büyük altcoin Ethereum 3.200 dolara kadar gerilerken aşırı satılan varlık konumuna ulaştı. Binance Coin 440 dolara, Solana 138 dolara, XRP 0.75 dolara, Dogecoin 0.15 dolara, Shiba Inu 0.000029 dolara kadar süre gelen aşağı yönlü hareketler belirledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar