X


Piyasa Düşerken Bu Kripto Paralar Adeta Meydan Okuyor!

Bitcoin’in düşüşü hemen hemen tüm kripto para birimlerini etkiledi. Ancak bazı kripto paralar adeta piyasaya meydan okuyor. 
14:40
7 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki düşüş tüm kripto para piyasasını kırmızıya bürüdü ancak bu koşullarda bile bazı kripto para birimleri yükseliş hamlelerini devam ettiriyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük ilk 100 kripto para birimi içinde hangileri düşüşte bile yükseliş hamlesini sürdürmüş bir bakalım…

Piyasaya Meydan Okuyan Kriptolar

Coingecko’dan elde ettiğimiz verilere göre kripto para birimlerinde ciddi bir geri çekilme yaşanırken ilk 100 içinde yer alan bu kripto para birimleri gözle görülür artışlar kaydetti:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi bazı kripto para birimlerinde aylık ve haftalık bazda %100’ün üzerinde artışlar yaşandı. Bu noktada verilerin Coingecko’dan alındığını ve 7 Ocak 2021 tarihli veriler olduğunu belirtmekte fayda var.

Genel Piyasa Ne Zaman Artacak?

Bitcoin’in 10 Kasım’da 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından piyasada aşağı yönlü bir hareket başladı. Bazı uzman isimler şu anda gördüğümüz seviyelerin dip seviyeler olduğunu ifade ederken bazıları düşüşün 38.000 dolar ve hatta 32.000 dolara kadar süreceğini ifade ediyor.

Ancak üst üste gelen olumsuz haberler ve piyasada oluşan korku durumunun piyasayı bir süre daha aşağı yönlü etkilemesi bekleniyor. Dolayısıyla Ocak ayı kripto para birimleri için zor geçebilir.

Buna ek olarak eğer Bitcoin 42.000 dolarlık desteği korursa ve bir süre konsolide olursa artış için güç toplanacağı bekleniyor. Bitcoin’in 45.000 dolar ve daha önemlisi 53.000 dolarlık direnci kırmasının ise yeni bir artış trendini başlatacağı düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar