X

Shiba Inu, Baby Doge ve Dogecoin de Son Durum: Biri Piyasaya Meydan Okuyor!

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerde hemen hemen tüm kripto paralar etkilenirken biri piyasaya adeta meydan okuyor.
14:10
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimlerinde aşağı yönlü fiyat hareketleri devam ediyor. Özellikle Bitcoin’in bugün 42.000 dolarlık direnci kaybetmesi ve 41.000 dolar sınırına kadar gerilemesi piyasada satış baskısını arttırmış gibi görünüyor. Tahmin edersiniz ki tüm piyasa ile birlikte yaşanan düşüşten şaka coin’ler de payına düşeni alıyor.

SHIB, DOGE ve BABYDOGE Son Durum

Piyasanın en popüler şaka kripto para birimlerinden olan Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) yaşanan düşüşlerden sonra önemli seviyeleri bir bir aşağı yönlü kırdı. Piyasanın ilk şaka coin’i olan Dogecoin son 1 hafta içinde %8’in üzerinde gerilerken son 1 ayda da %11’in üzerinde düşüş yaşadı. DOGE yazının yayına hazırlandığı sırada 0,15 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Shiba Inu’ya baktığımızda ise son 1 hafta içinde %11 düşen şaka coin’in son 1 ayda da %18 düşüş yaşadığı ifade edilebilir. Yazının kaleme alındığı sırada 0,000029 dolardan işlem gören SHIB, Bitcoin’in 42.000 dolar üzerine yükselmesi ile birlikte bir miktar toparlandı.

Bunlara ek olarak popüler şaka coin’lerden olan Baby Doge Coin (BABYDOGE) düşüş sırasında farklı bir yol izlediği görülüyor. Son 24 saat içinde %25’in üzerinde artan BABYDOGE, son 1 haftada %121 ve son 1 ayda da %144 arttı.

Şaka Coin Fiyat Beklentileri

Şaka coin’lerdeki fiyat beklentileri aslında çeşitlilik gösteriyor. Ancak piyasada yaşanacak bir yükseliş sonrasında ilk artışa geçecek coin’ler arasında yer aldıklarını da belirtmek gerekiyor. Bu noktada Shiba Inu ve Dogecoin’in arasındaki rekabetin daha da kızışabileceği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak analistler zaman zaman sosyal medya desteği ile farklı şaka coin’lerin fiyatlarının yükseltildiğini düşünüyor. Bu sebeple de düşüşlerin yatırımcıların canı sıkabilecek şekilde derin olabileceği uyarıları yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar