X


Kripto Paralara Avrupa’da IBAN Desteği Geliyor

Kripto paralar geleneksel bankacılıkla ilgili imkanlara sahip olmaya devam ediyor...
17:00
10 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para debit kart sağlayıcısı Wirex geçtiğimiz haflarda, tüm EURO hesapları için IBAN desteği geleceğini açıkladı. Böylece Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (AEA) kullanıcılar artık banka havaleleriyle hesaplarını finanse edebilecekler ve euro ödemeleri alabilecekler. Ayrıca kripto paralar yoluyla ödenen maaşlar da doğrudan Wirex hesaplarına yatabilecek.

IBAN ya da uluslararası banka hesap numarası, uluslararası ödemelere izin veren banka hesaplarını belirleme sistemi olarak biliniyor. Birbirinden farklı olan her IBAN ülke kodunu, yerel banka hesap numarasını, şube numarasını ve yönlendirme bilgilerini içeren 34 karakterden oluşur. Wirex ise geçtiğimiz yıl VISA’nın kripto para işlemlerini askıya almasının ardından kripto para banka kartlarını yeniden piyasaya süren ilk platform oldu. Dolayısıyla Avrupa’daki kripto para kullanıcıları arasında Wirex platformu oldukça popüler… Debit kartlar mağazalar ve online alışverişler dahil olmak üzere VISA’nın kabul edildiği her yerde Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple işlemlerine izin veriyor.

Amerika merkezli fintech şirketi olan Wirex, son birkaç ay içinde dört ülkede başarılı bir pilot çalışma yürüttü ve ardından Avrupa çapında IBAN fonksiyonlarını başlatacağını açıkladı. Şirket öncelikle Eylül ayında İspanya ve Fransa’da açılan hesaplar için IBAN desteğini başlattı. Daha sonra İtalya ve Almanya’da diğer iki ülkeye eklendi. Ayıca şirket AEA’daki hesaplara yönelik finansman limitlerini 15.000 pound’a, 16.000 Euro’ya ve 20.000 dolara çıkardı.

İngiliz fintech firması Kuzey Amerika piyasasındaki müşterileri için de hizmet planları olduğunu ifade etti. Öte yandan şirkete halihazırda Kanada’daki düzenleyiciler tarafından Fintrac ve Money Service Business lisanları da verildi.

Bunun yanında Wirex Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tanıtımlar için de hazırlandıklarını belirtti. Şirket resmi blog açıklamasında konuyla ilgili şunları ifade etti:

Yakında Amerika piyasasına liderlik etmesini planladığımız teklifimizi test edeceğiz. Bu konuda sizin de düşüncelerinizi bilmek bizim için önemi. Neleri beğendiğinizi ve neleri beğenmediğinizi tanıtımdan önce bilmek isteriz.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI