X


Tron’un Ethereum Ve EOS’a Karşı Sinsi Hedefi

19:00
10 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Tron’un başındaki isim Justin Sun, Ethereum ve EOS’taki merkezsiz uygulama geliştiricilerini Tron’a kazandırmak istiyor. Sun konuyla ilgili olarak şu tweet’i attı:

ETH ve EOS geliştiricileri merkezsiz uygulamalarını Tron’a taşırsa TRON onları, platformlarının çöküşünden kurtaracak bir fon oluşturacak.

Tron, “tamamen merkezsiz internet” vizyonu kapsamında BitTorrent’i bünyesine katmak gibi birçok adım attı ve Sun sosyal medyada Tron’un reklamını etkili bir şekilde yapmaya devam ediyor.

Piyasa Sun’ın bu stratejisine bir şekilde olumlu geri dönüş yaptı ve Tron piyasanın erime yaşadığı şu sıralar görece iyi bir performans sergiledi. Ethereum ve EOS ise bu dönemde son derece zayıf bir performans gösterdi. Özellikle EOS’taki düşüş, yatırımcıların ağın ömrüne dair endişeleri yüzünden dikkat çekici bir seviyeye ulaştı.

Kasım ayında yayımlanan bir araştırma raporunda EOS’un esasında bir Blockchain ağı değil, ciddi güvenlik sorunlarına ve genel kanıdan daha zayıf bir performansa sahip “dağıtık homojen bir veritabanı” olduğu vurgulandı.

Ethereum da ayıların pençesinden ciddi yaralar aldı. Ethereum kurucularından Joseph Lubin bunun üzerine Ethereum geliştirme startup’ı ConsenSys’in düşük performanslı projelerden vazgeçip değer yaratabilecek projelere odaklanacağını duyurdu.

Kemer sıkma politikaları kapsamında ekipten herhangi bir kişinin kovulduğu gibi bir duyuru yapılmadı. Ancak tüm ConsenSys destekli projelerin önem sırasına göre üç kriterde sıralanacağı açıklandı: Yatırımdan gelen kazanç, Ethereum ekosistemine yapılan pozitif etki ve toplum yararı.

Öte yandan ayı piyasasından önce Tron ve Ethereum’un arası bir hayli bozuktu. Sun sürekli Ethereum’a ve Buterin’e yüklenirken Buterin Tron whitepaper’ının çalıntı olduğunu iddia etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar