Huobi, Rusya’daki İlk Ofisini Rusya Kalkınma Bankası Ortaklığında Açtı

Özet

  • Huobi, Rusya Kalkınma Bankası'nın desteğiyle Rusya'daki ilk ofisini açtı.
16:00
10 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Singapur merkezli kripto para borsası Huobi, 6 Aralık Perşembe günü Rusya’daki ilk ofisini açtığını duyurdu.

Huobi Rusya olarak bilinen kripto para borsası Rusya Kalkınma Bankası’nın Dijital Dönüşüm Merkezi ortaklığında kuruldu. Borsa ayrıca Huobi’nin bölgesel ortaklık programıyla da desteklenecek. Dijital Dönüşüm Merkezi ise Rusya’da Blockchain ve kripto para teknolojilerini teşvik etmek amacıyla kurulmuştu.

Perşembe günü Rusya’da özel bir etkinlikte konuşan Huobi’nin üst düzey yetkilisi David Chen Huobi Rusya’nın faaliyetlerine başlamasının ülkedeki yatırımcıların deneyimine olumlu katkıda buluncağını belirtti. Huobi Rusya CEO’su Andrei Grachev ise Rusya’da kripto paralara yönelik ilginin sürekli arttığını ve ülkede kripto para borsalarının işlem hacminin de ayı sezonu koşullarına rağmen son günlerde 20 milyon doları aştığını iddia etti.

Huobi bu yılın başlarında Rusya’da dağınık defter teknolojilerinin desteklenmesi amacıyla kurulan VEB İnovasyon Fonu’na katılmıştı. İnovasyon Fonu çeşitli Blockchain ve kripto para projelerini araştırıyor. Böylece Rusya, aralarında Ethereum Vakfı, Bitfurry, PricewaterhouseCoopers’ın da bulunduğu 20’den fazla platforma ev sahipliği yapıyor. VEB İnovasyon Fonu’nun başkanı Vladimir Demin Rusya’nın Blockchain teknolojisini desteklediğini kaydetti. Vladimir Demin’e göre Rusya Blockchain teknolojisine yönelik çalışmalara öncülük etmeyi amaçlıyor.

Rusya Kalkınma Bankası (VEB), 1922 yılında, Sovyetler Birliği döneminde kurulmuştu ve adı Roskombank’tı. Banka, Rusya ekonomisinin kalkındırılmasının yanı sıra devlet borçlarından ve emeklilik fonlarından da sorumlu. Ayrıca Rusya’nın diğer bir devlet destekli bankası Sberbank geçtiğimiz günlerde Blockchain teknolojisini kullanarak Tezgah Üstü (OTC) repo işlemi gerçekleştirmişti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI