X


Kripto Para Yatırım Nasıl Yapılır?

Kripto para yatırımı yaparken kullanıcıların dikkat etmesi gereken maddeler neler?
20:32
14 Şubat 2021

Kripto para yatırımı, son dönemde herkesin merak ettiği bir konu. Kripto para yatırımı yaparak milyoner hatta milyarder olan birçok kişi bulunsa da yanlış adımlar atarak elindeki her şeyi kaybeden yatırımcıların da olduğu unutulmamalı. Kripto para yatırımı yaparken kullanıcıların dikkat etmesi gereken birden çok faktör bulunuyor. Geleneksel finans piyasalarına kıyasla kripto paraların çok daha volatil yani fiyat oynaklığına sahip olması, yatırımcıların özellikle bu sektörde hiç olmadığı kadar dikkatli olmaları gerektiğine işaret ediyor.

Kripto para yatırımı yapmak için dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’e girmek yeterli olabilir. Ancak kripto para yatırımı yapmadan önce atılması gereken birçok adım bulunuyor.

Kripto Para Yatırım

Kripto para yatırımı yaparken yeni kullanıcıların düştüğü en büyük hata, başkalarının tavsiyesi ile kripto para almak. Öncelikle kripto para yatırımının kumar olmadığı ve bunun şansa bağlı bir durumdan çok farklı olduğu anlaşılmalı. Kripto paralar, dijital varlıklar olup her birinin farklı hedefi ile projesi bulunuyor.

kripto para yatıtrım

Lider kripto para birimi Bitcoin, eşler arası bir alım satım ve değer transfer aracı olarak piyasaya sürüldü. Bunun yanı sıra Ethereum ise akıllı kontrat altyapısı ile merkezsiz finans sektörüne hayat veriyor. Binlerce kripto para biriminin olduğu bu piyasada yatırım yapmadan önce ilk olarak ilgili projenin neyi hedeflediği incelenmeli.

Kripto para yatırımı yapmadan önce dikkat edilecek temel adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kripto para yatırımı öncesi kendi araştırmanızı yapın.
  • Kripto para yatırımına ayırabileceğiniz portföyünüzü belirleyin.
  • Asla hiçbir kripto para projesine bütün varlığınız ile yatırım yapmayın.
  • Kaybetmeyi göze alamadığınız miktarı kripto para yatırımı için kullanmayın.
  • Borç veya kredi gibi fonlarla kripto para yatırımı yapmayın.
  • Yatırım yapmaya karar verdiğiniz projeden çıkış yapacağınız fiyatı belirleyin.
  • İşler ters giderse kripto para yatırımınız ile ilgili b planı belirleyin.
  • Kripto para yatırımı yaptıktan sonra her şey yolunda gitse bile planınıza sadık kalın ve yukarıdaki maddeleri unutmayın.

Kripto Para Yatırım Siteleri

Kripto para yatırım siteleri arasında birinci sırada ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar