f Kripto Para Piyasasına Güncel Bakış: XRP, Yeniden Kritik Seviyeleri Aştı! › COINTURK

Kripto Para Piyasasına Güncel Bakış: XRP, Yeniden Kritik Seviyeleri Aştı!

Özet

  • Kripto para piyasasındaki volatilite, hafta sonunun ilk gününde yeniden düşüş eğilimi gösterdi.

  • Hafta başından bu yana 0,49 dolar seviyeleri ile 0,51 dolar seviyeleri arasında seyreden XRP ise son 24 saatte ortalama yüzde 0,5 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydetti.

  • XRP, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte yeniden 0,5 dolar seviyelerini aştı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
19:00
9 Eylül 2023

Kripto para piyasası, hafta sonuna düşük bir volatilite ile başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, sabah saatlerinden bu yana düşük oranlarda değer artışları kaydetti. Hafta boyu 0,49 dolar seviyeleri ile 0,51 dolar seviyeleri arasında seyreden XRP, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de ortalama %0,5 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek 0,5 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 25.800 dolar seviyelerinde konsolide olmasıyla birlikte hafta sonunun ilk gününe düşük bir volatilite ile başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, sabah saatlerinden bu yana çeşitli oranlarda değer artışları kaydetti.

Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine ulaştı.

Kripto para piyasasındaki volatilite de gün içerisinde düşüş eğilimi gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 15 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

XRP, 0,5 Dolar Seviyelerini Aştı

Ağustos ayının ortalarında çarpıcı bir düşüşe tanık olan XRP, son 1 aylık zaman dilimi içerisinde %20’nin üzerinde bir değer kaybı kaydetti. XRP, son 1 ayda %20’nin üzerinde bir değer kaybı kaydetmesinin ardından bu süreçte düşüş yönlü bir ivme yakaladı.

Hafta başından bu yana ise 0,49 dolar seviyeleri ile 0,51 dolar seviyelerinde seyreden XRP, son günlerde birçok kez 0,5 dolar seviyelerinin altına gerilese de kısa bir süre içerisinde yeniden yükselişe geçerek 0,5 dolar seviyelerini aştı. XRP, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de CMC verilerine göre ortalama %0,5 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek 0,5 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasında yüzdelik olarak günün en çok yükselen ikinci kripto para birimi oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI