f Yatırımcılar Dikkat: Ekip, Sahte Paylaşımlara Karşı Uyardı! Telegram Hesabı Ele Geçirilen Altcoin'de Tehlike Alarmı! › COINTURK

Yatırımcılar Dikkat: Ekip, Sahte Paylaşımlara Karşı Uyardı! Telegram Hesabı Ele Geçirilen Altcoin’de Tehlike Alarmı!

Özet

  • Kripto ekosistemindeki güvenlik sorunları, her geçen gün artış göstermeye başladı.

  • Zaman içerisinde kripto ekosistemindeki bu güvenlik sorunları artmaya devam ederken gün içerisinde bir hack haberi daha geldi.

  • Pepe coin'in ekibi, Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşım ile Telegram hesaplarının ele geçirildiğini duyurdu.

  • Piyasa etkisi: Nötr
19:30
9 Eylül 2023

Kripto ekosistemindeki güvenlik sorunu, zaman içerisinde artış göstermeye başladı. Her geçen daha çok sayıda kripto projesi, çeşitli siber saldırılar ile karşı karşıya kaldı. Kripto para ekosistemindeki bu güvenlik sorunları artarken bir hack haberi daha geldi. Pepe coin, resmi Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşım ile Telegram hesaplarının ele geçirildiğini duyurdu.

Telegram Hesabı Hacklenen Altcoin’de Tehlike Alarmı

Kripto para birimlerinin son yıllarda global ölçekte büyük bir popülariteye ulaşması ile birlikte kripto endüstrisi içerisindeki dolandırıcılık faaliyetleri de bir o kadar arttı. Kripto ekosistemindeki güvenlik sorunu, her geçen gün artış göstermeye başladı.

Kripto para birimleri, son yıllarda piyasa değerlerindeki yükselişler ile birlikte saldırganların radarına girdi. Kripto ekosistemindeki bu güvenlik sorunları artmaya devam ederken gün içerisinde bir hack haberi daha geldi.

Pepe coin ekibi, gün içerisinde resmi Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşım ile bir son dakika duyurusu yaptı. Ekip, paylaşımlarında Telegram hesaplarının ele geçirildiğini ve Telegram hesaplarından yapılan hiçbir paylaşıma itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Hack Haberinin Fiyata Etkisi

Son 1 aylık zaman dilimi içerisinde %30’un üzerinde bir değer kaybı kaydeden Pepe coin (PEPE), son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde 0,00000078 dolar ile 0,00000082 dolar seviyeleri arasında işlem görmeye başladı. Öte yandan hack haberi, pepe coin’in fiyatı üzerinde devasa ölçekte bir etki yaratmasa da sabah saatlerinde düşüşe geçen Pepe coin, 0,00000078 dolar seviyelerine geriledi.

Ancak gün içerisinde yüksek oranlarda değer kayıpları görülmese de Pepe coin, son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle bu süreçte değer kayıplarına hız kazandıran pepe coin, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak son 1 ayda en çok değer kaybeden kripto para birimleri arasında yer aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI