f Kripto Araştırma Şirketinden Dikkat Çeken ETF Raporu: Bitcoin (BTC), 100 Gün İçerisinde Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi? › COINTURK

Kripto Araştırma Şirketinden Dikkat Çeken ETF Raporu: Bitcoin (BTC), 100 Gün İçerisinde Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Özet

  • K33 Research, olası bir Spot Bitcoin ETF onayının piyasalarda yaratabileceği olası etkilerine ilişkin bir rapor yayımladı.

  • K33 Research'ün raporunda, SEC'nin ETF başvurularını onaylaması durumunda Bitcoin'in kademeli olarak 100 gün içerisinde ulaşabileceği fiyat seviyeleri ele alındı.

  • K33 Research analistine göre BTC, olası bir ETF onayı sonrası 100 gün sonra 42.000 dolar seviyelerini aşabilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
23:30
9 Eylül 2023

Kripto araştırma şirketi K33 Research, dün gün içerisinde olası bir Spot Bitcoin ETF‘i onayının piyasalarda yaratabileceği olası etkilere ilişkin bir rapor yayımladı. Raporda, Spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanması durumunda Bitcoin’in kademeli olarak 100 gün sonra 42.000 dolar fiyat seviyelerini aşabileceği öne sürüldü.

Spot Bitcoin ETF Başvuruları, SEC’den Onay Alabilecek mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) geçmiş dönemlerde yapılan Spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmesi ve SEC Başkanı Gensler’ın Spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin kamuoyuna verdiği demeçler, piyasalarda yakın vadede SEC’nin Spot Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakma ihtimalinin oldukça düşük olduğuna yönelik bir beklentinin oluşmasına neden olmuştu. Ancak son aylarda yaşanan gelişmeler, bu beklentinin büyük ölçüde tersine dönmesine neden oldu.

BlackRock‘ın Spot Bitcoin ETF başvurusu yapması ve Grayscale’in SEC davasını kazanması gibi son aylarda gerçekleşen birçok gelişme, SEC’nin ETF başvurularına onay verebileceğine yönelik beklentileri güçlendirdi. Bloomberg ETF analistleri, SEC’nin ETF kararlarını ertelemesine rağmen yaptıkları son değerlendirmelerde Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC’den onay alma ihtimaline ilişkin yaptıkları tahminleri %75’e yükseltti.

Öte yandan Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC’den onay alabileceğine yönelik beklentiler güçlenmeye devam ederken olası bir ETF onayının piyasalarda yaratabileceği potansiyel etkileri de kamuoyunda sıkça tartışılmaya başlandı. Kripto araştırma şirketi K33 Research, olası bir ETF onayının potansiyel etkilerine ilişkin bir rapor yayımladı.

Kripto Araştırma Şirketinden Dikkat Çeken ETF Raporu

Kripto araştırma şirketi K33 Research, dün olası bir Spot Bitcoin ETF‘i onayının piyasalarda yaratabileceği olası etkilere ilişkin bir rapor yayımladı. Raporda, olası bir ETF onayı sonrası Bitcoin’in kademeli olarak ulaşabileceği fiyat seviyelerine dikkat çekildi.

Söz konusu raporu kaleme alan K33 Research analisti Vetle Lunde, lider kripto para birimi BTC‘nin sırasıyla ETF onayından 10 gün sonra, 40 gün sonra, 70 gün sonra ve 100 gün sonra ulaşabileceği fiyat seviyeleri ele alındı. Raporda, Bitcoin‘in olası bir Spot Bitcoin ETF’i onayının ardından 100 gün sonra 42.000 dolar fiyat seviyelerini aşabileceği öne sürüldü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI