X

Bitcoin (BTC) Ne Zaman Yükselecek! Bitcoin Ekim, Kasım ve Aralık Tahminleri!

Bitcoin Ekim, Kasım ve Aralık aralık aylarında kaç dolar olacak?
22:13
29 Eylül 2021

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 41.000 seviyesini kaybetmemek için çabalıyor. Peki kısa ve orta vadede bizi neler bekliyor, önümüzdeki ay piyasalar yeniden yükselebilir mi? Bu soruya herkesin bir cevabı var ihtimaller hep %50 ama PlanB bu konuda biraz daha net konuşuyor. Üstelik son birkaç aylık tahminlerine bakarsak doğru hedefler verdiğini de görüyoruz.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek

Ünlü analist tarafından yapılan Ağustos ve Eylül tahminleri büyük ölçüde tuttu. S2F modelinin Bitcoin’e uyarlanmasıyla bazı tahminlerde bulunan analist uzun yıllardır grafiğin doğru çalıştığını doğruladı. Aşağıda gördüğünüz grafik yıl sonu fiyatın 100 bin doları göreceğini söylüyor. Ancak Ekim ayında Bitcoin (BTC) kaç dolar olacak?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Eylül için 43.000 doları göreceğimizi aylar öncesinde Haziran’da söyleyen PlanB haklı çıktı. Fiyatın 50.000 dolar seviyesinde olduğu günlerde bu hedef kimilerine komik geliyordu. Ancak Bitcoin fiyatı analisti doğruluyor. Bitcoin bu ay 43.000 doların altında uzun süre kaldı, yapılan tahminlerin bir zirve veya dip olmadığını da bilmemiz gerekiyor.

Ekim ve Kasım Ayı Bitcoin Fiyat Tahmini

Tanınmış analist 800.000’i aşkın takipçisiyle önümüzdeki üç ay için de bir tahmin paylaştı. PlanB yıl sonu fiyatın 100.000 doları aşabileceğini düşünüyor. Üstelik bu tahminler 20 Haziran tarihinde paylaşıldı. Temmuz, Ağustos ve Eylül için hedefler tutsa da önümüzdeki aylara dair net bir şey söylemek zor görünüyor.

PlanB, Ekim ayında Bitcoin (BTC)’in 63 bin doları görmesini umuyor. Eğer grafik doğru çalışıyorsa Kasım ayında 100.000 dolar sınırına kadar dayanabiliriz, Kasım tahmini tam 98 bin dolardır. Yıl sonu yani aralık ayı içindeki fiyat hedefi ise 135 bin dolar, birçok analistten 6 haneli Bitcoin hedefleri duymuştuk. Ancak PlanB daha küsuratlı bir hedef tutturmayı umuyor.

Peki Çin yasaklarının dozunu artırarak geldiği, küresel piyasaların sallantıda olduğu bugünlerde fiyat nasıl 6 haneli hedefine ulaşacak? Birçoğu için bu hedef güncel şartlarda mümkün değil, ancak Bitcoin fiyat hareketlerinin çok mantıklı olduğunu söylemekte güç değil mi?

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar