f Terra Classic Topluluğu İkiye Bölündü! Yenilik Gerçekleşirse Fiyatları Etkileyebilir Mi? › COINTURK

Terra Classic Topluluğu İkiye Bölündü! Yenilik Gerçekleşirse Fiyatları Etkileyebilir Mi?

Özet

  • Terra Classic, spam tekliflerini azaltmak için minimum depozito miktarını artırmayı düşünüyor.

  • Topluluk, minimum depozito miktarını 5 milyon LUNC'a çıkarmayı amaçlıyor.

  • LUNC ve LUNA, beklenen topluluk tekliflerinin etkisiyle işlem hacimlerinde artış gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
23:59
9 Eylül 2023

Terra Classic topluluğu şu anda, teklifler için gereken minimum depozito miktarını artırarak artan spam teklif sayısıyla mücadele etmeyi amaçlayan 11780 sayılı teklif için önemli bir oylama sürecine girmiş durumda.

Bu girişim, topluluğun LUNC fiyatlarındaki düşüşle aynı zamana denk gelen alakasız tekliflerdeki artışa ilişkin endişelerini gidermeye çalışmasıyla ortaya çıktı. Teklif tartışmaya açık olsa da, piyasa beklenen bir yükseltme öncesinde potansiyel yukarı yönlü ivme belirtileri gösteriyor.

LUNC İçin Yenilik

Çekirdek topluluk üyelerinden Hexagon tarafından paylaşıldığı üzere, “Minimum depozito miktarını 5 milyon LUNC’a çıkararak spam teklifleriyle mücadele etme girişimi” şu anda Terra Luna Classic topluluğu tarafından değerlendirilmekte olan bir teklif. Bu teklifin amacı, minimum para yatırma gereksinimini 1 milyon LUNC’den 5 milyon LUNC’ye yükseltmek.

Bu şekilde, dolandırıcılık tekliflerinin depozito aşamasının ötesine geçmesi daha zor olacak. Bu yaklaşım, topluluk oylamasına giren spam ve ilgisiz tekliflerin neden olduğu sıkıntıyı azaltmayı amaçlamakta.

Doğrulayıcılar, mevcut 1 milyon LUNC gerekliliğinin artık istenmeyen teklifleri caydırmada etkili olmadığına inanarak girişime desteklerini dile getirdiler. Topluluğa ait Station cüzdanından sorumlu geliştirici grup Hexxagon, özellikle spam tekliflerdeki artışa dikkat çekti.

Ancak, şu ana kadarki oylama sonuçları topluluk içinde bir bölünme olduğunu gösteriyor. Şu an itibariyle, teklif %34 “Evet”, %64 “Hayır” ve %2 “Veto ile Hayır” oyu aldı. Teklifin kayda değer destekçileri arasında Hexxagon, Lunanauts ve Coinpayu yer alıyor.

Öte yandan, JESUSisLORD, 5 kat artış nedeniyle tekliflerini sunmakta zorluklarla karşılaşabilecek sıradan topluluk üyeleri üzerindeki potansiyel olumsuz etkiye ilişkin endişelerini gerekçe göstererek teklife karşı çıkıyor.

Eş zamanlı olarak, L1 Terra Classic Görev Gücü, 12 Eylül saat 9.57 UTC’de yapılması planlanan v2.2.1 çekirdek yükseltmesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıca USTC Quant ekibi, USTC’yi yeniden düzenleme çabalarının bir parçası olarak Geri Satın Alma Raporunu paylaşma konusunda işbirliği yapmak üzere merkezi bir borsa ile anlaştı.

LUNC ve LUNA Son Durum

LUNC ve LUNA, önemli tekliflerin topluluk tarafından başarılı bir şekilde kabul edilmesinin ardından son zamanlarda işlem hacimlerinde önemli bir artış yaşadı. TFL tarafından desteklenen LUNA, geçtiğimiz hafta %5’in üzerinde bir büyüme yaşarken, LUNC, L1TF geliştirici ekibi tarafından yönetilen yaklaşan çekirdek yükseltme beklentisiyle yukarı yönlü bir ivme sergiliyor.

Şu an itibariyle LUNC, son 24 saat içinde nispeten istikrarlı bir hareketle 0,00006088 dolardan işlem görüyor. Buna karşılık, LUNA 0,4202 dolardan işlem görüyor ve aynı zaman dilimi içinde daha önceki kazançlardan hafif bir düşüş gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI