X

Kripto Para Piyasası Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı! (BNB, SOL ve AVAX’da Son Durum)

29 Kasım'ın erken saatlerinde değer artışları kaydetmeye başlayarak 57.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan Bitcoin, kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı.
10:00
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, günün ilk saatlerinde kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 58.000 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Piyasa değeri bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum ise, gerçekleştirdiği değer artışlarının ardından 4.330 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Binance Coin (BNB)

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kripto para birimi BNB, piyasanın yükselişe geçmesi ile birlikte yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Binance Coin, kaydettiği bu yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından önemli bir direnç olan 600 dolar fiyat seviyesini aşmayı başardı ve 609 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kaydettiği 609 dolar fiyat seviyeleri ile de BNB, tüm zamanların en yüksek seviyesine (BNB ATH: 690,93 USD – CoinMarketCap) önemli ölçüde yaklaştı.

Solana (SOL)

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, Kasım ayındaki piyasa düşüşlerine bağlı olarak yüksek oranlarda değer kaybetti. Düşüşlerin ardından SOL, 260 dolar ATH seviyesinden 187 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi ve 190 dolar fiyat seviyelerinde kısa süreli bir akümülasyona girdi. Ancak lider kripto para birimindeki yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte günün ilk saatlerinde değer artışları kaydetmeye başlayan SOL, 200 dolar direnç seviyesini aşarak 205 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Avalanche (AVAX)

AVAX, son dönemlerde piyasadaki düşüş eğilimine karşın değer artışları kaydeden nadir kripto para birimlerinden biri oldu. Bir ay gibi kısa bir zaman diliminde 60 dolar fiyat seviyelerinden 140 dolar fiyat seviyelerine (AVAX ATH: 146,22 – USD CoinMarketCap) ulaşarak yüksek bir fiyat performansı sergileyen AVAX, son günlerde kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 102 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Ancak AVAX, günün erken saatlerinde gerçekleştirdiği değer artışlarının ardından tekrardan yükselişe geçti ve 112 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Günün En Çok Yükseleni: The Sandbox

“CoinMarketCap’in, piyasa değeri ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saat içerisinde en çok yükselenler” listesinde, birinci sıraya The Sandbox’ın kripto para birimi SAND yerleşti. SAND, sön dönemlerde piyasadaki düşüşe rağmen yüksek oranlarda değer artışları kaydeden Metaverse projelerinin başında geldi. 24 saatlik zaman diliminde %25’lik bir değer artışı yaşayan SAND, 7,5 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI