X

Kripto Para Piyasasında Trend Tersine mi Döndü: Bitcoin, 57.000 Dolar Fiyat Seviyelerini Aştı!

Günün erken saatlerinde yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak 58.000 dolar seviyelerine iğne atan Bitcoin, 57.400 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:12
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kasım ayında arka arkaya değer kayıpları kaydeden Bitcoin, 29 Kasım’ın erken saatlerinde yukarı yönlü bir ivme kazandı ve haftayı 57.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde kapattı.

Bitcoin’deki Yükseliş İvmesi

Lider kripto para birimi Bitcoin, ulaştığı ATH seviyelerinden bu yana kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte önemli destek seviyelerini aşağı yönlü kırdı ve yüksek oranlarda değer kayıpları yaşadı. Bu düşüşlerin ardından 53.300 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Bitcoin, bir müddet bulunduğu fiyat seviyelerinde konsolide oldu. Ancak Bitcoin, 29 Kasım’ın erken saatlerinde bir atak yaptı ve yukarı yönlü bir ivme kazandı. Yukarı yönlü ivme kazanan lider kripto para birimi, kaydettiği değer artışları ile beraber 57.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum, 4.300 Doları Aştı

Kripto para piyasasının Kasım ayında kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.800 dolar fiyat seviyelerinden 4.000 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Ethereum, bu süreçte bir miktar değer kaybetse de kritik destek seviyelerini korumayı başardı. Ethereum da, lider kripto para birimi gibi günün erken saatlerinde yukarı yönlü bir ivme kazanarak değer artışları kaydetmeye başladı.  Piyasa değeri bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum, 4.000 dolar fiyat seviyelerinden 4.330 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Piyasa Yükselişte

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde kaydettikleri değer artışları ile birlikte Binance Coin (BNB) 609 dolar fiyat seviyelerine, Solana (SOL) 203 dolar fiyat seviyelerine ve Cardano (ADA) ise 1,58 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. The Sandbox ise, “CoinMarketCap’in piyasa değeri ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte en çok yükselenler listesinde” %25’lik değer artışı ile birinci sırada yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI