X

Avanti Bank CEO’sundan Dikkat Çeken İddia: Bitcoin, Eninde Sonunda Küresel Rezerv Para Birimi Olacak!

Avanti Bank & Trust'ın CEO'su lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili fikirlerini paylaştı.
10:49
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avanti Bank & Trust’ın Kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, ne kadar uzun sürerse sürsün Bitcoin‘in eninde sonunda küresel rezerv para birimi olacağını iddia etti.

Avanti Bank CEO’sundan BTC Yorumu

Caitlin Long, katıldığı bir Youtube programında lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki olumlu düşüncelerini aktardı. Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzı ile deflasyonist bir yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Long, kripto varlığın bir enflasyondan korunma aracı olduğunu dile getirdi. Avanti Bank CEO’su Long, özellikle son dönemlerde gerçekleştirilen güncellemelere dikkat çekerek ağın giderek gelişim kaydettiğini sözlerine ekledi.

Bitcoin’in hala “mühendislik çalışmalarına” ihtiyacı olduğunu dile getiren Long, lider kripto para biriminin ne kadar uzun bir zaman alırsa alsın eninde sonunda küresel rezerv para birimi olacağını iddia etti.

Artan Bitcoin Kabulü

Lider kripto para biriminin son 1 yıl içerisinde sergilediği fiyat performansı ile birlikte yüksek oranlarda değer artışı kaydeden kripto varlıklar, 2020 yılından itibaren kurumsal çapta bir ilgi görmeye başladı. Bu süreçte MicroStrategy ve Tesla gibi dev şirketler, portföylerine Bitcoin‘i ekledi. Üstelik lider kripto para birimine yatırım, yalnızca dev şirketler tarafından yapılmadı. Yakın bir zaman önce Orta Amerika ülkesi El Salvador da, Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi olarak kabul etti ve kademeli olarak olmak üzere 1.200 adetten fazla Bitcoin satın aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar