X


“Kripto Para Piyasası Daha Önce Geçmediği Bir Dönemden Geçecek”

Eski Wall Street yatırımcısı geleneksel finans ayı sezonunun kripto paralara etkilerini değerlendirdi.
16:00
29 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değeri 12,4 milyar doları aşan koruma fonunun ve Point72 şirketinin eski değer yöneticisi Travis Kling, kripto paraların büyük olasılıkla 2019’da en iyi performans gösteren değer olacağını ifade etti.

İkigai Fund’ın kurucusu kripto paraların geleneksel finansta ayı sezonu yaşanırken ve Nasdaq, Dow Jones’un düşerken performansının nasıl olacağını henüz görmediğimizi belirtti. Kling’e göre diğer değer gruplarının kaybetmesi kriptolara ilginin artmasını sağlayabilir:

Daha önce geleneksel değerler ayı sezonundayken kripto paralar yoktu. BTC küresel olarak en büyük deneyin sonucunda ve parasal genişlemenin başlangıcında doğdu. Parasal genişlemenin sona ermesi durumu zorlaştırıyor, kripto paraların 2019’da en iyi performans gösteren değer olması büyük bir ihtimal.

Bu hafta ABD borsası resmen ayı sezonuna girdi ve Nasdaq bileşiği bir çeyrekte %20 değer kaybetti. Eğer bir %20 daha kaybedilirse son yılların en iyi çıkışının yakalandığı 2017 senesinin getirdiklerini götürebilir. Böylece büyük holdingler, küçük ve orta ölçekli işletmeler bu durumdan etkilenebilir.

Kling kripto para piyasasının menkul kıymetler borsasından daha önce dibe ulaşmasının Çin ekonomisinin zorluk yaşaması dolayısıyla yaşanan satışlar yüzünden mantıklı olduğunu dile getirdi.

Ağustos ayında Kling Point72’deki görevini bırakıp kripto para fonu Ikigi’yi oluşturdu ve kripto para sektörünün uzun vadede geleceğinin parlak olduğuna karar verdi. Kling’e göre kripto paralar trilyon dolarlara ulaşan bir değer sınıfı olacak. Ağustostan bu yana kripto paralar 300 milyar dolardan 144 milyar dolara geriledi, yine de Kling ayı döngüsünün önümüzdeki aylarda 9 yıldır olduğu gibi kırılacağına inandığını belirtti.

ETH ve XRP geçtiğimiz haftadan bu yana çok fazla satışın etkisiyle tepki gösterdi ve %60 değer kazandı. Ancak birçok yatırımcı ve analist halen ayı sezonunun bitmediği ve düşüş trendinin son safhalarının yaşanması beklentisi içerisinde.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI