X


Danışmanlık Şirketinin 2019 Bitcoin Tahmini

Bitcoin için yapılan 2019 tahminlerine bir yenisi daha eklendi.
17:00
29 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Danışmanlık yönetim şirketi AT Kearney Bitcoin için 2019 tahmininde bulundu. Şirketin raporu, Bitcoin’in sıfıra gideceği iddialarına karşı çıkan son kaynak olarak kayıtlara geçti.

Rapora göre Bitcoin ve altcoin’ler “çarpışma sonrası” dönemi yaşıyor. 10. doğum gününün tüm zamanlar rekorundan %80’lik bir düşüş getirdiği Bitcoin, “ikinci on yılına çarpışma sonrası konsolidasyon ve olgunlaşma durumunda başlayacak” ve “kripto para piyasasının konsolidasyonuyla olgunlaşmasında liderlik edecek.”

Bu tahmin oldukça iyimser ve Bitcoin’in henüz dibi görmediği konusunda uyarılar yapan uzmanların görüşleriyle çelişiyor. Bu kişilerden hem Tone Vays hem de Morgan Creek Digital Assets kurucu ortağı Anthony Pompliano BTC’nin 1.300 dolara düşebileceğini düşünüyor.

Bitcoin yakın zamanda 3.130 dolarla yılın en düşük seviyesini görmüş ve sonrasında 4.200 dolarlara çıkmıştı. Haberimizin hazırlandığı sıralarda ise CoinMarketCap’e göre 3.915 dolardan işlem görüyor.

Bazı “daha volatil” tahminler, altcoin piyasalarının ETH ve BCH önderliğinde esas yükselişi göstereceği şeklinde. Ancak AT Kearney’e göre 2019 Bitcoin’in yılı:

2019 sonuna kadar Bitcoin kripto paraların piyasa değerinin yaklaşık 3’te 2’sini tekrar eline geçirecek, altcoin’lerse kripto para yatırımcıları arasında artan risk korkusu sebebiyle ihtişamını kaybedecek.

Bu tahmin için gerekli saha şartları oluşmaya başlamış olabilir. 4 aylık bir aşağı yönlü trendin ardından Bitcoin ağının hash oranı bir kere daha artışa geçti ve madencilik zorluğu değişti. Bu durum BTC’nin piyasadaki hakimiyetine de yansıdı. Ocak 2018’de %33’le tarihinin en düşük seviyesini gören BTC dominasyonu %52’ye yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Fikriye kurt
  3 sene önce

  Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum
  Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim
  Butür haberleri mesut beyden ve https://abprotime.com/ adresinde bulabiliyorum

  10