reklamı kapat

Kripto Para Piyasası Bu Yıl Olgunlaşacak

10 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Hong Kong merkezli kripto para yatırım şirketi Orichal Partners’ın kurucu ortaklarından Adrian Lai, South China Morning Post’a yaptığı açıklamada, 2018 yılında kripto para piyasasının “olgunlaşacağını” söyledi. Ayrıca özellikle kurumsal yatırımcılar arasındaki ticaret hacminin artmasını beklediklerini de ekledi.

Lai, geçtiğimiz yıl kripto paraların piyasa değerinin göz kamaştırıcı şekilde büyüdüğünü ancak 2018’in ilk çeyreğinde büyük bir düşüş yaşandığını söylüyor. Bu piyasa hareketliliğini ise yasal gözetim ve kurumsal yatırım eksikliğine bağlayarak şunları söylüyor;

Düzenleyiciler, kripto paraları yasaklamıyorlar ve sektörün olgunlaşmasına yardımcı olacak düzenlemeler üzerinde çalışıyorlar.  Eğer düzenleyiciler duruşlarını netleştirirlerse kurumsal yatırımcılar bu piyasaya daha çok güvenecek ve büyük sermaye desteğinde bulunacaklardır.

Bununla birlikte 2018 yılında kripto para piyasası düzenleyicilerin ilgisini daha çok çekmeye başladı. Örneğin, CFTC ve SEC’in Şubat ayındaki görüşmeleri kripto para düzenlemelerine ayrıldı. ABD, Japonya ve Güney Kore de kripto para birimleri, Blockchain, kripto para borsaları ve ICO’lar için geliştirilecek düzenlemeler ve vergi çerçeveleri üzerinde çalışmaya devam ediyorlar.

Bu gelişmeler de Lai’nin sözlerini destekler nitelikte.

Ayrıca düzenlemelerin yapılması yönündeki adımlar, Goldman Sachs, Baidu gibi kurumsal firmaların da dikkatini çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.