reklamı kapat

Bithumb, Sosyal Medya İçin P2P Ödeme Sistemi Hazırlıyor

10 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, sosyal medya siteleri ve bloglar için P2P ödeme platformu başlatıyor.

Sosyal Medya Kripto Para Ödeme Platformu

Güney Kore’nin en büyük ikinci kripto para borsası Bithumb yakın zamanda, sosyal medyaya en iyi şekilde uyum sağlayacak P2P ödeme platformu üzerinde çalışıyor. Geçici olarak SNS Pay adını verdikleri bu P2P ödeme platformunun, sosyal ağlar ve bloglar dahil olmak üzere sosyal medyada yapılan ödemeleri destekleyeceği belirtiliyor. Borsa konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor;

SNS Pay, sosyal medyada kayıtlı ürünleri paylaşma, faturalandırma ve pazarlama desteği içeren bir hizmet. Özellikle sosyal medyada ödeme yapmaya izin verecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz.

Bithumb, müşterilerinin, sosyal medyada popüler olan ürünleri almak için çevrimiçi mağazalar aramalarına gerek kalmadan SNS Pay platformunu kullanabileceklerini de söylüyor. Ayrıca Bithumb yetkilileri, SNS Pay kullanımının işlem maliyetlerini düşürerek ödeme rahatlığını arttıracağını iddia ediyorlar.

Bunun yanında Güney Kore, aktif sosyal medya kullanıcı sayısının en yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Statista’nın 2017 verilerine göre nüfusun %84’ü aktif sosyal medya kullanıcısı.

Bunun yanında Bithumb geçtiğimiz hafta, Kore e-ticaret sitesi Wincube Marketing ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık ile Bithumb, 600 markadan 12.500 çeşit hediye çeki satacak. Müşteriler hediye çeki satın almak için kripto paralarını ya da Kore parasını kullanabilecekler.

Bithumb attığı bu yenilikçi adımlarla ilgili ise, “Kripto paralar artık sadece yatırım aracı olarak kullanılmıyor. Gerçek para gibi işlev görecekleri günler çok yakın.” yorumunda bulunuyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
ETİKETLER