X


Kripto Ekosistemi Üçe Bölünebilir: Şaka Coin’leri, Bitcoin ve Ethereum Ekosistemi

Paul Brody’e göre, yakın zamanda bir bütün olarak kripto ekosistemini konuşmak yerine 3 ayrı kategori hakkında konuşmaya başlayabiliriz.
10:03
26 Mayıs 2021

EY’nin küresel blok zinciri lideri Paul Brody’e göre, kripto para birimi alanı üç farklı piyasaya ayrılabilir ve insanlar bir yıl sonra tek bir varlık olarak kripto hakkında konuşmayı bile bırakabilir. Brody Salı günü CNBC’de yayınlanan “Street Signs Asia”da verdiği demeçte, kripto para birimi alanında şu anda devam eden üç çok farklı hikaye olduğunu dile getirdi.

Meme Coin’leri

Brody’e göre ilk kategori, meme coin’leri. Bu kripto para birimleri şaka coin’leri olarak başlayan ve aslında bir amaca sahip olmayan kriptolar olarak nitelendirilebilir. Bununla birlikte Broody’e göre, fiyattaki hızlı yükselişler gülünecek bir konu değildi. Coinbase’den alınan verilere göre, yılın başından bu yana Dogecoin %7.000’den fazla yükseldi.

Brody yaptığı açıklamalarda, bu kripto para birimlerinin eğlence olarak yatırım yapılan kripto paralar kategorize edilebileceğini ifade ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Brody konuyla ilgili açıklamalarında, “Nereye gideceklerini kestirmek benim için zor, ancak onları ekosistemde çok büyük bir geleceğe sahip olarak görmüyorum.” sözlerini kullandı.

Dijital Altın Bitcoin

Brody, ekosistemin bir sonraki kısmının Bitcoin etrafında döndüğünü ifade etti. Lider kritpto para birimi genel olarak enflasyona karşı bir koruma ve güvenli liman varlığı olarak altına rakip olarak nitelendiriliyor. Yine de yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in fiyatı altına kıyasla çok daha fazla yükseliş potansiyeline sahip.

Bitcoin’in altından çok daha iyi olduğunu ifade eden Brody, “Altının fiyatı yükseldiğinde, insanlar daha çok maden kazanıyor, ancak bunu Bitcoin ile gerçekten yapamazsınız.” sözlerini kullandı.

Brody bu noktada Bitcoin’in ve altının madenciliğinin farkına değiniyor. BTC 21 milyon arz ile sınırlı ve bu arzın yaklaşık olarak 18 milyonu şu anda piyasada.

Ethereum Ekosistemi

“Burada potansiyel olarak ayrışabilecek üçüncü ekosistem, Ethereum ekosistemidir” diyen Brody, merkezi olmayan finansal hizmetler ve depolama gibi sektörler etrafında bir tam bir iş ekosistemi oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Brody’e göre üçüncü kategori, bu hizmetlere olan talep ve bu ekosistemin büyümesi tarafından yönlendirilecek.

Brody yaptığı açıklamada, “Sanırım bir yıl içinde bir bütün olarak kripto hakkında konuşmayı bırakıp Ethereum ekosistemi veya Bitcoin değer teklifi hakkında konuşmaya başlayacağız.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar