X


Stafi Coin Nedir?

Stafi (Staking Finance'ın kısaltması), stake edilmiş varlıkların likiditesini ortaya çıkarmayı amaçlayan bir DeFi protokolüdür.
10:36
26 Mayıs 2021

Stafi (Staking Finance’ın kısaltması), stake edilmiş varlıkların likiditesini ortaya çıkarmayı amaçlayan bir DeFi protokolüdür. STAFI Protokolü, Staking varlıklarının likiditesini sağlayan ABT token’leri çıkararak token likiditesi ile Mainnet güvenliği arasındaki çelişkiyi çözmeyi hedefliyor.

Stafi (FIS) Nedir?

Yapılan açıklamalara göre ABT token’ı, stake oranını daha yüksek bir seviyeye (teorik olarak %100) yükseltiyor ve takas edilebiliyor. Güvenliğ ise ABT token’ının orijinal stake etme blok zincirinden staking avantajlarını geri almak için uygulanabilecek tek teminat olmasını sağlayan STAFI Protokolü tarafından yönlendiriliyor.

Öte yandan rBridge, FISH ve Token’ı ERC20’ye değiştirmenize olanak tanıyor. Böylece teminat, stablecoin ve ödünç verme gibi Ethereum DeFi’de birçok kullanım durumu olacağı ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

StaFi, hisseli varlıkların likiditesini ortaya çıkaran ilk DeFi protokolü olarak kendisini tanımlıyor. Kullanıcılar, StaFi aracılığıyla PoS token’lerini stake edebilir ve karşılığında stake ödülleri kazanırken işlemler için mevcut olan rToken’leri alabilir.

rToken ise ödül token’ının kısaltmasıdır. Kullanıcılar StaFi aracılığıyla PoS token’lerini paylaştıklarında, karşılığında eşit miktarda rToken alıyor. Örneğin, rAtom stake edilmiş Atomu temsil ederken, rXTZ stake edilmiş XTZ’yi temsil eder. rToken, kullanıcıların rToken’larla doğrudan işlem yaparak istedikleri zaman stake ödülleri almalarına ve likiditeye erişmelerine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca, karşılık gelen miktarda stake edilmiş tokenleri istedikleri zaman kullanma hakkına sahiptir.

FIS ise StaFi Chain’deki yerel token olarak tanımlanıyor. FIS’in stake ederek ağa güvenlik sağlaması, StaFi zincirindeki işlem ücretlerini ödemesi, rToken’leri kullanması gerekiyor.

FIS Coin Yorum

FIS coin yatırımcıların yorumlarına göre yavaş yol alan bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte FIS coin’in destek noktalarını elinde tuttuğu ancak direnç noktalarında güçlü kalamadığı da ifade ediliyor. FIS coin ile ilgili yapılan yorumları daha net anlamak için güncel rakamlara göz atmak faydalı olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre Stafi Coin, 16,961,924 dolar ile piyasa hacmi bakımından 769. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 1,51 dolardan işlem gören Stafi Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 8,223,643 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Stafi Coin, 24 Aralık 2020’de 0,452 dolar ile dip seviyeyi görürken 3 Mart 2021’de de 4,81 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 11,217,512 FIS Coin bulunuyor ve FIS Coin toplam arzının 102,245,900 FIS olacağı ifade ediliyor.

Stafi Coin Nasıl Alınır?

Stafi Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Stafi Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Stafi Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) Stafi işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar