X

Binance Coin Üçüncülük Tahtını Kaybetti: BNB Neden Geriledi?

Piyasa hacmi bakımından yapılan sıralamada CoinMarketCap verilerine göre Binance Coin üçüncü sıradan dördüncü sıraya geriledi. 
07:54
26 Mayıs 2021

Yaklaşık olarak piyasada 10 gündür hakim olan düşüş grafikleri yerini yükseliş grafiklerine bırakmış gibi görünüyor ve piyasada bir toparlanma yaşanıyor. Ancak düşüşler sebebiyle değer kaybeden kripto paralar sebebiyle piyasa hacmi sıralamasında değişiklikler olduğu ifade edilebilir. Bu değişiklikler içinde ise en çok dikkati Binance Coin (BNB) çekiyor.

Binance Coin Dördüncülüğe Geriledi

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunana Binance’in kripto parası Binance Coin, piyasa hacmi bakımından yapılan sıralamada CoinMarketCap verilerine göre dördüncü sıraya geriledi.

Yazının kaleme alındığı sırada 55,3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Binance Coin’in hemen üzerinde 60,8 milyar dolar ile Tether (USDT) ve 54,3 milyar dolar ile Cardano (ADA) bulunuyor. BNB ile ADA arasındaki farkın giderek kapanıyor olması ise dikkatleri çekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre BNB’nin gerilemesi hem ABD hem Almanya’nın Binance borsasını araştırıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte toparlanma ile birlikte yatırımcıların yeniden USDT’ye geçiyor olması da BNB üzerinde olumsuz etki yaratmış olabilir.

Binance Coin Fiyatı

Binance Coin, yazının yayına hazırlandığı sırada 358 dolar bandında işlem görüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi boğa koşusu sırasında 10 Mayıs’ta 690 dolar ile kendi rekorunu kırmış ve bu yükseliş ile 3. sıraya yükselmişti.

Ancak yaşanan son düşüşler ve Binance borsasının araştırılıyor olması BNB bir sıra gerilemesine yol açtı. Ayrıca BNB’nin son derin düzeltme sırasında 212 dolar kadar gerilediğini de belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao her fırsatta BNB’nin değerinin henüz çok düşük olduğunu ve çok yüksek seviyelerin görüleceğini belirtmeyi ihmal etmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar