X


Kripto Destekçisi David Gokhshtein: “Bu Altcoin’ler Dogecoin’in Rolünü Üstlenecek”

Kripto destekçisi David Gokhshtein, meme coin'lerin insanları kripto para ekosistemine çektiğine inanıyor.
14:20
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

PAC Protocol Başkanı, eski politikacı ve önde gelen kripto destekçisi David Gokhshtein, şaka kripto para birimleri hakkında görüşlerini dile getirdi. Gokhshtein Twitter üzerinden  Dogecoin, Shiba Inu ve Floki Inu hakkında yorumlarda bulundu.

SHIB ve FLOKI, Dogecoin’i Takip Edecek

Kripto destekçisi David Gokhshtein, meme coin’lerin insanları kripto para ekosistemine çektiğine inanıyor. Başarılı isim, geçtiğimiz yıl ekim ayında Dogecoin’in birçok insanı Bitcoin ile tanıştırdığını belirtmişti. Gokhshtein, bugün attığı tweet’te, son zamanlarda popülarite kazanan Shiba Inu ve Floki Inu‘nun Dogecoin gibi insanları kriptoya çekeceğini bildirdi.

David Gokhshtein’ın bu söyleminde haklılık payı vardır. Ancak sonuçlarını da konuşmak gerekir. Volatil bir piyasada oldukça dalgalı hareket eden şaka kripto paralar yüksek riskli varlıklar olmaya devam ediyor. Kazançların yanı sıra büyük miktardaki kayıplar dikkat çekiyor. Ek olarak en popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.20 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Tesla, Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı

Bugünün erken saatlerinde Elon Musk, Tesla’nın Dogecoin ile satın alınabilir ürünleri piyasaya sürdüğünü aktardı. Gelişmenin ardından Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Dogecoin topluluğuna seslendi ve ne yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Dogecoin topluluğu, Tesla ürünlerine akın ediyor. Geçtiğimiz dönemde bir podcast’te Elon Musk Dogecoin‘i diğer kripto paralardan ayırarak temelinin daha iyi olduğunu belirtmişti. Tesla CEO’sunun görüşü, önceki röportajında göre DOGE’un ödeme aracı olarak Bitcoin’den çok daha uygun olduğu yönünde şekilleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI