X

Block’un CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Madenciliği Projesini Duyurdu!

Block'un CEO'su Jack Dorsey, açık bir Bitcoin madenciliği sistemi geliştirdiklerini duyurdu.
11:10
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Block’un (eski adıyla Square) CEO’su Jack Dorsey, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile birlikte yeni bir açık kaynaklı Bitcoin madenciliği sistemi geliştirdiklerini doğruladı.

Şirket Yetkilisi, Projeyi Detaylandırdı

Bitcoin madencilik donanımlarının içerdiği maliyetler sebebiyle madencilik endüstrisi, önemli ölçüde büyük şirketlerin faaliyet alanına girdi. Bu bağlamda Block, Bitcoin madenciliğini daha merkeziyetsiz bir hale getirmek amacıyla çalışmalara başladı. Block’un donanım genel müdürü Thompson Templeton, Twitter hesabından konuya ilişkin birtakım açıklamalar yaptı.

Projenin detaylarına ilişkin çeşitli konulara değinen Templeton, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Maddenciliği, satın alamadan kuruluma, bakımdan madenciliğe kadar daha dağıtık ve verimli hale getirmek istiyoruz. Bu konuyla ilgileniyoruz, çünkü madencilik Bitcoin üretiminin çok ötesine geçiyor. Bunu uzun vadeli bir ihtiyaç olarak görüyoruz.”

Templeton ayrıca, ekibinin belirli teknik zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli problemler üzerinde çalışmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Jack Dorsey’den Resmi Açıklama Geldi

Sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen Twitter’ın kurucusu ve Block‘un CEO’su Jack Dorsey, süreç içerisinde lider kripto para birimi ile ilgili verdiği olumlu demeçler bir yana, Bitcoin’i desteklemek amacıyla birçok çeşitli proje için çalışmalara başladı. Dorsey, Twitter’daki görevinden istifa etmeden kısa bir süre önce, platforma Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini getirdi. Ardından da merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası kurmak adına çalışmalara başladığını açıklayan Jack Dorsey, aynı zamanda Square’in ismini “Block” olarak değiştirerek de bu alandaki projelerini genişleteceğinin sinyallerini verdi.

Son olarak da günün ilk saatlerinde Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile birlikte resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kurduklarını doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar