X

Elon Musk’tan Resmi Açıkalama Geldi: Tesla’da Dogecoin (DOGE) İle Ödeme Devri Başladı!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, şirketin Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı.
09:43
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile şirketin Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı.

Bir Süredir Test Aşamasındaydı

Twitter’da “Tree of Alpha” kullanıcı adı ile bilinen bir yazılım mühendisi, günün ilk saatlerinde Tesla‘nın Dogecoin ile ödeme seçeceğini test ettiğini açıkladı. Tesla’nın kaynak kodunu analiz eden yazılım mühendisi, şu an için DOGE ödemelerinin aktif olmadığını, yaklaşık üç gündür test aşamasında olduğunu ifade etti.

Elon Musk’tan Resmi Açıklama Geldi

Twitter’da “Tree of Alpha” ismi bilinen yazılım mühendisinin DOGE ile ödeme seçeceğinin test edildiğini açıklaması ile birlikte sosyal medyada konuya ilişkin birçok paylaşım yapıldı. Kısa bir süre içerisinde ise Tesla CEO’su Elon Musk, konuya açıklık getirdi. Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Tesla’nın Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladığını doğruladı. Musk’ın Twitter paylaşımında ise “Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir” ifadesi yer aldı.

Tesla, 2020’nin Mart ayında lider kripto para birimi Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Ancak şirket, Mayıs ayında BTC ile ödeme desteğinden vazgeçti. Yapılan resmi açıklamada ise, Bitcoin üretiminde harcanan enerji miktarlarına dikkat çekilerek birtakım çevresel etkilere yönelik endişelere vurgu yapıldı. Kripto para ekosisteminde pek çok uzman isim tarafından yoğun eleştiriler alsa da Elon Musk, süreç içerisinde DOGE’nin ödemelerde oldukça kullanışlı olduğuna yönelik birçok açıklama yaptı. 14 Ocak 2021 itibariyle de Tesla, Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

DOGE ile ödeme desteğinin eklenmesi, otomobil satışlarını kapsamıyor. Kullanıcılar, Dogecoin ile ödeme desteği ile birlikte yalnızca Tesla’nın internet mağazasındaki ürünlerde DOGE kullanabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar