X


Konsolidasyon Devam Ediyor: Bitcoin (BTC), Kritik Direnç Seviyelerini Aşabilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 47.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:45
3 Ocak 2022

Kaydettiği yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 48.000 dolar direncini aşamayan Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde de kritik destek seviyelerinde işlem görmeye devam etti.

Güncel Destek-Direnç Seviyeleri

Lider kripto para birimi Bitcoin, yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 48.000 dolar direncini aşamadı ve ilk olarak 47.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ancak Bitcoin’deki bu düşüş, 47.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında hız kazandı. BTC, yukarı yönlü bir düzeltme kaydederek 47.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeden önce 46.800 dolar seviyelerinde bir dip oluşturdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistler, Bitcoin’de destek seviyesi olarak çalışabilecek ilk fiyat bandının 46.000 dolar fiyat seviyeleri olabileceğini ifade ederken düşüş hareketlerinin devam etmesi durumunda da BTC’nin son ayların dip fiyat seviyesi olan 42.000 dolar destek seviyesine kadar gerileyebileceğini belirtti.

Bitcoin’deki Konsolidasyon Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 1 haftalık zaman diliminde 45.900 dolar ile 48.500 dolar fiyat seviyelerinde akümüle oldu. Kritik destek seviyelerine oldukça önemli ölçüde yaklaşan Bitcoin, son günlerde birden fazla kez 48.000 dolar direncinden reddedildi. Kısa vadede direnç seviyelerinin aşılamaması durumunda BTC’deki değer kayıplarının devam edebileceğini ifade eden analistler, Bitcoin’deki yatay fiyat hareketlerinin bir süre daha devam edebileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar