X


Kripto Para Birimleri, Yeni Haftaya Kritik Fiyat Seviyeleri İle Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya 47.300 dolar fiyat seviyeleri ile başladı.
09:00
3 Ocak 2022

Son dönemlerde yüksek oranlı değer kaybederek 2022’ye 50.000 dolar fiyat seviyelerinin atlında başlayan Bitcoin, haftayı 47.300 dolar fiyat seviyelerinde tamamladı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 69.000 dolar ATH seviyelerine ulaşmasından bu yana kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer kaybetti. Son aylarda aşağı yönlü bir ivme kazanarak önemli destek seviyelerini kaybeden Bitcoin, 2021’i de 50.000 dolar fiyat seviyelerinin altında tamamladı ve kısa vadede oldukça güç kaybetti. Lider kripto para birimi, bu volatilitesi yüksek düşüş hareketleri ile de haftayı 47.300 dolar fiyat seviyelerinde tamamladı. Bir süredir 47.000 dolar fiyat seviyelerinde akümüle olan Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 46.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da piyasadaki düşüş eğilimine paralel olarak yüksek oranlarda değer kaybetti. Ethereum, haftalık kapanışa saatler kala yukarı yönlü atak girişimlerinde bulunsa da 3.835 dolar direncinden reddedildi ve yeniden aşağı yönlü bir ivme kazandı. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte Ethereum, 3.795 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasadaki Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değeri yüksek kripto varlıklar, son 24 saat içerisinde düşük oranlı fiyat hareketleri kaydetti. Son 24 saatlik zaman diliminde, %1,78’lik değer kaybı ile 173,28 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Solana (SOL) ve %2,5’luk değer artışı ile 28,90 dolar fiyat seviyelerine yükselen Polkadot (DOT), kaydettikleri fiyat hareketlerinin ardından piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında öne çıktı.

Bu yazıda yer aşan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para  birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI